Чуствувајте се удобно во вашата кожа! 50% попуст на ласерска епилација на регија по избор: надусници или пазуви во Alter Ego

РАСПРОДАДЕНО

Чуствувајте се удобно во вашата кожа! 50% попуст на ласерска епилација на регија по избор: надусници или пазуви во Alter Ego

Цена

350 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

700 ден.

Попуст

50%

Заштеда

350 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 3

 • ул. Коструски Херои бр. 4в Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 02 6154111, 078 261 997

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 10:00 - 20:00 Саб: 10:00 - 14:00

Добивате

Еден третман на ласерска епилација на регија по избор: 

 • Надусници, цена: 700 ден. 350 ден.
 • Пазуви, цена: 1200 ден. 600 ден.

*За оптимални резултати се препорачуваат 6 третмани


Услови

 • Купонот може да се искористи од 26.09.2018 до 31.10.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • За откажување на резервацијата на терминот потребно е да се јавите три дена однапред. Доколку не го посетите салонот во закажаниот термин, купонот не може понатаму да се искористи.

Опис

Ласерската епилација е тренд, но пред се потреба како и хигиена на секоја жена. Самата процедура е неинвазивна и безболна. Третманот е комфортен, без црвенила и опасност од изгореници заради вградениот криосистем. Ласерската епилација не е доживотна, но се постигнува солидна редукција. Влакната растат во три фази така што е потребно да се опфати фоликулот на влакното во сите негови циклуси. После завршената серија од ласерска епилација, потребно е да се направи еден третман еднаш годишно, поради можноста за комплетна контрола на влакната и покрај тоа што тие се веќе во намален број, меки и скоро незабележливи. Пред третманот потребно е влакната да се депилираат и чупаат како и за време на ласерската епилација. Може да се бричат или кратат со ножичка. После третманот треба да се избегнува солариум. За максимален ефект се препорачуваат 6 третмани. Црвените и светли влакна имаат потреба од 1 до 2 третмани повеќе. Епилацијата се изведува со апарат на Iskra Medical, еднаш месечно.

За поголема удобност во Вашата кожа!

Центар за естетика АЛТЕР ЕГО ги изведува следните процедури: класичен маникир, спа маникир, гел лак маникир, педикир, спа педикир, топла депилација, ладна депилација со органски восок, анти целулитни масажи, релакс масажи, спа масажи, спортска масажа, моделирачка масажа на лице, врат и деколте, класичен третман на лице (со вакуум), ексклузивни третмани на лице со Q10, хиалурон, матични клетки, енергетски третман на лице и наскоро многу нови терапии и процедури за лице и тело!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ