40% попуст на тест за испитување гликозилиран хемоглобин HbA1c + крвна анализа ЛУ 1 од "Amedela" лабораторија во вредност од 775 ден. по цена од 465 ден.

РАСПРОДАДЕНО

40% попуст на тест за испитување гликозилиран хемоглобин HbA1c + крвна анализа ЛУ 1 од "Amedela" лабораторија во вредност од 775 ден. по цена од 465 ден.

Цена

465 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

775 ден.

Попуст

40%

Заштеда

310 ден.

Купени : 7

 • Народен Фронт бр.14

 • 078 208 053; 025 512 500

 • info@amedela.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 07:00 - 17:00 Саб: 08:00 - 13:00

Добивате

Тест за испитување гликозилиран хемоглобин HbA1c (просечно ниво на глукоза во крвта во предходните 2-3 месеци) + крвна анализа ЛУ 1

ЛУ 1 вклучува:

 • Крвна слика
 • Седиментација на еритроцити
 • Уринарен статус
 • Гликемија
 • Триглицериди
 • Уреа
 • Креатинин
 • Серумско железо
 • ASAT
 • ALAT

Услови

 • Купонот може да се искористи од 20.12.2016 до 31.01.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!

Опис

Гликозилиран хемглобин – HbA1c е форма на хемоглобин кој се поврзува со глукозата во крвта и  е важен биохемиски параметар кој го покажува просечното ниво на глукозата во крвта во претходните 2-3 месеци. Црвените крвни клетки живеат во просек од 8 до12 недели, па преку одредувањето на нивото на  HbA1c чија концентрација е најголема токму во овие клетки, може да се даде проценка за просечната концентрација на глукозата во крвта за период од два до три месеци.

Овој параметар најчесто се користи за дијагноза и пратење на шеќерната болест (Diabetes mellitus),како и  во проценка на ризикот за развој и тежината на компликации на истата.

 

Амедела – Дијагностичка Биохемиска лабораторија започна со работа на 01.06.2016 година. Станува збор за нова, современа лабораторија со најнова технологија на апарати и реагенси, високо стручен кадар со сите соодветни обуки за квалитетни, точни и прецизно изработени анализи.

Тимот на Амедела го сочинуваат Доктор специјалист по медицинска биохемија, биохемичари и медицински лаборанти со долгогодишно искуство. Пациентите во било кое време можат да добијат бесплатна консултација и совет од доктор специјалист, како и бесплатно земање на примерок од дома во реонот на Капиштец (со претходно закажување).

"Вашето здравје ни е на прво место, дозволете да се грижиме за него"

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ