40% попуст на испитување на Helicobacter Pylori (преку фецес) + крвна анализа ЛУ1 од "Amedela" лабораторија во вредност од 775 ден. по цена од 465 ден.

РАСПРОДАДЕНО

40% попуст на испитување на Helicobacter Pylori (преку фецес) + крвна анализа ЛУ1 од "Amedela" лабораторија во вредност од 775 ден. по цена од 465 ден.

Цена

465 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

775 ден.

Попуст

40%

Заштеда

310 ден.

Купени : 34

 • Народен Фронт бр.14

 • 078 208 053; 025 512 500

 • info@amedela.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 07:00 - 17:00 Саб: 08:00 - 13:00

Добивате

Испитување на Helicobacter Pylori (преку фецес) + крвна анализа ЛУ1

ЛУ1 вклучува:

 • Крвна слика
 • Седиментација на еритроцити
 • Уринарен статус
 • Глукемија
 • Холестерол
 • Триглицериди
 • Серумско железо
 • ASAT
 • ALAT
 • Уреа
 • Креатинин

Услови

 • Купонот може да се искористи од 19.12.2016 до 31.01.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!

Опис

Станува збор за неинвазивен метод за утврдување и испитување на хеликобактер пилори, преку детекција на антигени на бактеријата во примерок од столица (фецес). Тестот се смета за еден од најефективните методи за сигурна детекција на оваа бактерија и нејзино следење.

Хеликобактер пилори e бактерија која се наоѓа во желудникот и еден од главните причинители за појава на гастритис, чир на желудникот, а и поретко се појавува како причинител на рак на грастроинтестиналните органи.

Амедела – Дијагностичка Биохемиска лабораторија започна со работа на 01.06.2016 година. Станува збор за нова, современа лабораторија со најнова технологија на апарати и реагенси, високо стручен кадар со сите соодветни обуки за квалитетни, точни и прецизно изработени анализи.

Тимот на Амедела го сочинуваат Доктор специјалист по медицинска биохемија, биохемичари и медицински лаборанти со долгогодишно искуство. Пациентите во било кое време можат да добијат бесплатна консултација и совет од доктор специјалист, како и бесплатно земање на примерок од дома во реонот на Капиштец (со претходно закажување).

"Вашето здравје ни е на прво место, дозволете да се грижиме за него"

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ