40% попуст на FOB тест (тест за фекално окултно крварење) + комплетна диференцијална крвна слика 20 параметри (хематограм) + серумско железо од Amedela лабораторија во вредност од 720 ден. по цена од 429 ден.

РАСПРОДАДЕНО

40% попуст на FOB тест (тест за фекално окултно крварење) + комплетна диференцијална крвна слика 20 параметри (хематограм) + серумско железо од Amedela лабораторија во вредност од 720 ден. по цена од 429 ден.

Цена

429 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

720 ден.

Попуст

40%

Заштеда

291 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 7

 • Народен Фронт бр.14

 • 078 208 053; 025 512 500

 • info@amedela.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 07:00 - 17:00 Саб: 08:00 - 13:00

Добивате

 • FOB тест (тест за фекално окултно крварење)
 • Комплетна диференцијална крвна слика 20 параметри (хематограм)
 • Серумско железо

Услови

 • Купонот може да се искористи од 20.11.2017 до 31.12.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!

Опис

FOB тест – Инциденцата за рак на дебелото црево во светски рамки се зголемува секоја година, како и кај нас во Македонија. Од заболените кои се дијагностицирани во понапреден стадиум, смртноста е над 65%.

Искористете ја можноста во Амедела лабораторија да го направите неинвазивниот скрининг тест за окултно крварење, за рано откривање на рак на дебело црево со одличен попуст од 40%, заедно со комплетна диференцијална крвна слика и серумско железо.

Амедела – Дијагностичка Биохемиска лабораторија започна со работа на 01.06.2016 година. Станува збор за нова, современа лабораторија со најнова технологија на апарати и реагенси, високо стручен кадар со сите соодветни обуки за квалитетни, точни и прецизно изработени анализи.

Тимот на Амедела го сочинуваат Доктор специјалист по медицинска биохемија, биохемичари и медицински лаборанти со долгогодишно искуство. Пациентите во било кое време можат да добијат бесплатна консултација и совет од доктор специјалист, како и бесплатно земање на примерок од дома во реонот на Капиштец (со претходно закажување).

"Вашето здравје ни е на прво место, дозволете да се грижиме за него"

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ