Ultra Last Minute во Грција, Калитеа (19.05-26.05.2019)! 15% попуст на наем на апартмани по избор за 7 ноќевања во Амелиа Лукс Апартмани од ЈК Травел

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

8494 ден.

Попуст

15%

Заштеда

1274 ден.
 • ТЦ Лептокарија, Скопје

  Одведи ме таму

  026149899, 026131000, 075351099

  jktravelclient@gmail.com

 • Добривоје Радосављевиќ 22, Битола (спроти Стопанска Банка Битола)

  Одведи ме таму

  026149899, 026131000, 075351099

  jktravelclient@gmail.com

 • Генерал Васко Карангелевски бр.41/л14/л101, Битола (Нов Пазар)

  Одведи ме таму

  026149899, 026131000, 075351099

  jktravelclient@gmail.com

 • Ванчо Прке бр. 121 локал 16, Штип (во зграда: Кубус)

  Одведи ме таму

  026149899, 026131000, 075351099

  jktravelclient@gmail.com

Добивате

Наем на апартман за 7 ноќевања по избор - Амелиа Лукс Апартмани, Калитеа (19.05-26.05.2019)

Опции на понудата:

Апартмани Миконос за 4 лица 13,082 ден. (211 еур)
11,120 ден. (179 еур)
Апартмани Калипсо со две спални 14,446 ден. (233 еур)
12,279 ден. (198 еур)
Апартмани Емилија (3+1) 8,494 ден. (137 еур)
7,220 ден. (116 еур)
Апартмани Атина (4+1) 11,036 ден. (178 еур)
9,381 ден. (151 еур)

*Детални каратктеритики за апартманите и бројот на лица прочитајте во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 10.05.2019 до 26.05.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите ваучерот информирајте се во агенцијата за слободни места.
 • По купувањето на купонот задолжително посетете ја агенцијата ЈК Травел за да направите резервација и да потпишете договор за патувањето
 • Во цената не е вклучен превоз, постои можност за доплата во агенцијата
 • Цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)
 • Скопје (Дрводекор) - 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес - 40еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек) Трансфер до Удово - 40еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) - 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) - 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) - 35еур по лице
 • Цена за превоз од Битола за Халкидики:
 • Битола - (Автобуска Станица Транскоп-на перон) - 30еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола - 30еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола - 35еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола - 35еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола - 35еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола - 30еур по лице

Опис

1. Миконос (1/4) 1 брачен (160х200см) + 1 единечен (200х90см) + 1 софа (250х80см) / студиото е од отворен план, кујната е во склоп на истото со мал мини фрижидерче кое не е погодно за количинско носење на храна или замрзнување, тоалетот е посебно од туш кабината, има клима и тв, и студиото се наоѓа на приземје и не гледа делумно према море бидејки има зеленило. Пред студиото има 2 лежалки.

2. Калипсо 2 спален апартман во кој на влез во апартманот е едниот брачен кревет (160х200см) се поминува низ ходник во кој има софа за уште 2 лица (210х120см) погодна за 2 деца до 11,99год или 1 возр со 1 дете до 11,99год / по овој дел следи кујната со терпезариска маса и мини фрижидерче кое не е погодно за количинско носење на храна или замрзнување, и можност за готвење, веднаш по неа е тоалетот со туш, и на крај е спалната која се затвара со врата со брачно легло од (160х200см) во неа нема прозор, но затоа има апарат за провертување. Првата просторија каде е првиот брачен кревет не е физички оделен со врата од останатиот простор, едиствено последната спална се затвара со врата.

3. Емилија (3+1) 1 брачно легло од (160х200см) + 1 единечен (200х90см) и еден тросед на расклопување (190х130см) погодно за 2 деца до 11,99год) кујната е во склоп на студиото со мини фрижидерче кое не е погодно за количинско носење на храна или замрзнување. Тоалетот  се наоѓа на крајот од студиото, и е со туш кабина и фен, исто така има клима и тв, студиото се наоѓа на приземје и гледа делумно према море бидејки има зеленило, пред него има 2 или 3 лежалки. Влезот на собата е шибер врата, стаклен целосен излог.

4. Атина  (4+1) 1 брачно легло (160х200см) + 1 единечен (200х90см)  + 1 софа (200х85) + 1 софа (270х90см) / целиот апартман е со отворен план, нема засебни соби за спиење, се е во еден простор исто и во апартманот се наоѓа внатрешно џакузи и кујна со мини фрижидерче кое не е погодно за количинско носење на храна или замрзнување, клима и тв. Апартманот се наоѓа на приземје и гледа према море, пред него има 2 или 3 лежалки.

Амелиа Лукс Апартманите се лоцирани на 100 метри оддалеченост од прекрасната плажа во Калитеа.  До плажа може да стигнете користејќи скали кои започнуваат веднаш во самиот двор на вилата и ве водат до плажата пред Хотелот Маргарита, или може со автомобил преку главната улица. Центарот на градчето е оддалечен на само 2 минути пешачење. Од спротивна страна на вилата се наоѓа маркет Мазутис. Пред Амелиа Лукс Апартманите има паркинг кој може да го користат гостите во зависност од моменталната расположливост со слободни места. Сите апартмани имаат клима уред, телевизор, Wi-Fi, пешкири, мини фрижидери ( со мала комора). Дел од апартманите се опремени со сопствена кујна, додека пак некои од нив поседуваат само чајна кујна.  Чистење на апартманите и менување на постелнина се прави на секои 2 дена Не сите апартмани имаат кујни, и фрижидерите се мали без опција за количинско складирање на храна и пијалоци без замрзнувач, следи опис за секоја соба посебно:

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.