Мајски одмор покрај море во Hotel Ammon Zeus - Калитеа, Халкидики! До 39% попуст на ноќевање со појадок и вечера (HB) за двајца во соба и период по избор од 4030 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Мајски одмор покрај море во Hotel Ammon Zeus - Калитеа, Халкидики! До 39% попуст на ноќевање со појадок и вечера (HB) за двајца во соба и период по избор од 4030 ден.

Цена

4,030 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

6,324 ден.

Попуст

36%

Заштеда

2,294 ден.

Купени : 8

Добивате

Ноќевање со појадок и вечера (HB) за 2 лица во соба по избор за период по избор:

Период 1-15.05.2017:

 • 1 HB за 2 лица Double Deluxe Room Garden View, цена: 6324 ден. 4030 ден. (62 EUR)
 • 1 HB за 2 лица Double Deluxe Room Sea View, цена: 7068 ден. 4464 ден. (72 EUR)

Период 15-30.05.2017:

 • 1 HB за 2 лица Double Deluxe Room Garden View (Period 15-30.05), цена: 8680 ден. 5270 ден. (85 EUR)
 • 1 HB за 2 лица Double Deluxe Room Sea View (Period 15-30.05), цена: 9672 ден. 5890 ден. (95 EUR)

*Во собите може да престојуваат максимум 2 возрасни лица + 1 дете од 11.99 год.


Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.05.2017 до 31.05.2017
 • Kупонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон.
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа.
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата (со REPLY во разговорот во кој сте комуницирале).
 • Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања
 • Можете да купите повеќе купони за повеќедневен престој
 • За деца до 5.99 год. сместувањето е бесплатно
 • За деца од 6 до 11.99 години се доплаќа 50% од цената на возрасен за HB.
 • За трето возрасно лице или дете над 12 години се доплаќа 70% од цената на возрасен за HB.
 • По 31.05.2017 купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена.

Опис

Хотелот Ammon Zeus располага со 112 стандардни соби и 14 фамилијарни соби. Се наоѓа на полуостровот Касандра, Халкидики и изграден на чиста и песочна плажа на Калитеа. Хотелот е на само еден чекор од кристалното сино море.

Од Вашата соба можете да уживате во панорамскиот поглед на заливот. Во одделенијата на хотелот барот на базенот, ресторанот и снек барот можете да уживате во ладни пијалоци и храна веднаш до волшебното море.

Центарот на Калитеа е на само 5 минути каде што можете да најдете многу ресторани, кафулиња, продавници за облека, продавници со сувенири, накит, крзно, аптеки итн.

Најголемите и најпознатите клубови и барови се во рамките на неколку километри од хотелот. Ноќниот живот на Калитеа е најпопуларен во Халкидики со оглед на бројните дискотеки во градот.

Додека сте во хотелот можете да ја посетите Руската црква, каде што ќе имате можност да видите многу интересни ѕидни слики на руски светители. Оваа црква била изградена во 1865 година, со цел да му оддадат почит на рускиот манастир Свети Пантелејмон која се наоѓала во Света Гора. Од тогаш капелата останала во сопственост на Ammon Zeus хотелот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ