12 ја следат оваа компанија


Анатомска перница (гел)

2290 ден.

Шифра:

810700

Опис

Анатомска перница од мемори пена и гел. Перницата е изработена од густ слој на висококвалитетна мемори пена, а на површината има гел за ладење. Овој гел го апсорбира вишокот на топлина во делот каде што се поставени вратот и главата. Потоа апсорбираната топлина се распределува низ целата површина на гелот. Воздухот природно циркулира во деловите каде не е потпрена главата што овозможува гелот постојано да се лади.

 • Дава најдобра можна помош за поддршка на вратот и горните пршлени
 • Совршено се вклопува со формата на главата и вратот и во исто време обезбедува добро држење на телото за време на спиењето.
 • Висококвалитетниот материјал од кој е направена перницата во комбинација со нејзината анатомска форма, помага правилно да се дистрибуира извршениот притисок.
 • Додека во исто време има корисен ефект врз добра циркулација на крвта.
 • Нуди идеални услови за убав сон и пријатно будење.
 • Несоодветна или стара перница може да биде одговорна за болка во вратот.
 • Перницата мора да се обновува на секои две години.

Димензија

 • Должина: 60см
 • Висина: 10-12см
 • Ширина: 40см

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
 • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 100 денари
 • Време потребно за достава: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на 072 225 505, 2 3111 404
 • Види ја продавницата на "Медика Про" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.