50% попуст на подготвителен курс по англиски или германски за деца од 4 до 7 години во Момент мал во вредност од 6000 ден. по цена од 3000 ден.

Цена

3000 ден.

Вредност

6000 ден.

Попуст

50%

Заштеда

3000 ден.

 • Mariovska 3, lokal 2, Skopje

  Одведи ме таму

  071 238 764

  momentmal33@yahoo.com

Добивате

Пакет од 32 часа по англиски или германски јазик за деца од 4 до 7 год.

 • Времетраење на еден час: 60 мин.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.08.2019 до 16.09.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • По купувањето на купонот, задолжително е да се јавите во Момент мал за резервација на место во групата.
 • Купонот може да го користат деца од прво до деветто одделение
 • За сите дополнителни информации јавете се на телефон или контактирајте не по е-mail.
 • Почеток на курсот: 16.09.2019
 • Купонот не може да го користат лица кои веќе имаат користено купон!
 • Купонот не може да го користат лица кои веќе посетуваат курсеви во Момент мал.
 • Курсевите се одржуваат само на локацијата во Кисела Вода (ул.„Ѓорѓи Сугаре“ бр. 2/10, во зградата до Тинекс, последен деловен простор од задната страна) и Тафталиџе (ул. Анкарска бр. 23, во зградата на кафе Ли)

Опис

Програми за англиски јазик - Fairyland, Welcome, Play Time и многу други.

Програмите се за деца од предучилишна возраст со која малите ученици влегуваат во светот на фантазијата и авантурите и учењето за нив станува поинакво и вредно искуство.

Учебникот е главно насочен на вештините зборување и слушање, истовремено развивајќи ги моторните вештини на децата преку различните активности кои му претходат на читањето и пишувањето. Програмата, исто така, им овозможува на децата да ја изразат својата креативност. Оваа најсовремена програма нуди интересни дијалози, претставување на зборовите преку флешкарти и постери, прекрасни песнички, ненаметливо вежбање на сите четири вештини, креативни активности и проекти, работна тетратка со интересни активности и налепници кои им се омилени на децата, CD со целосна драматизација на материјалот и DVD, куклен театар со прекрасните ликови.

Оваа програма нуди пријатен и забавен почеток на изучувањето на англискиот јазик со која децата учат и се забавуваат. Покрај основната програма се користат и многу дополнителни аудио-визуелни материјали и голем број на активности за зголемување на креативноста на детето и создавање на љубов кон англискиот јазик. За секој празник (Нова година, Божиќ, Велигден, денот на мајката) предвидени се дополнителни активности, преку кои децата ќе научат нови зборови и ќе се забавуваат.

Германски јазик

За германски јазик се користи програма изработена од Момент мал со работни листови за различен вид вокабулар, презентиран преку игра и забава. Исто така, се изучуваат голем број на германски песнички за деца, соодветни на возраста.

Центарот за превод и едукација по странски јазици Момент мал е отворен во мај 2006 год. и веќе осум години успешно работи, вршејќи ги следниве видови услуги:

 • стручни и судски преводи од голем број светски јазици на македонски јазик и обратно,
 • преводи од странски на странски јазик, стручно читање,
 • лектура на текст,
 • консекутивен и симултан превод (толкување),
 • обуки за преведувачи за писмен превод и толкување.

Момент мал исто така организира:

 • Јазична игротека за деца од 4 до 6 години
 • Курсеви за основци, средношколци и студенти
 • Курсеви за возрасни
 • Курсеви специјализирани според вашите потреби
 • Индивидуална настава
 • Подготвителна настава за FCE, CAE, CPE, TOEFL, IELTS

За компанијата

Центарот за превод и едукација по странски јазици Момент мал е отворен во мај 2006 год. и веќе осум години успешно работи, вршејќи ги следниве видови услуги:

 • стручни и судски преводи од голем број светски јазици на македонски јазик и обратно,
 • преводи од странски на странски јазик, стручно читање,
 • лектура на текст,
 • консекутивен и симултан превод (толкување),
 • обуки за преведувачи за писмен превод и толкување.

Момент мал исто така организира:

 • Јазична игротека за деца од 4 до 6 години
 • Курсеви за основци, средношколци и студенти
 • Курсеви за возрасни
 • Курсеви специјализирани според вашите потреби
 • Индивидуална настава
 • Подготвителна настава за FCE, CAE, CPE, TOEFL, IELTS
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.