97% попуст на oнлајн курс за Anger Management and Conflict Resolution Program од Course Cloud во вредност од 22494 ден. по цена од 699 ден.

Цена

699 ден.

Вредност

22494 ден.

Попуст

97%

Заштеда

21795 ден.

Преостанато време

 • 1 Coldbath Square, Clerkenwell, London, UK

  Одведи ме таму

  +4402037432362

  [email protected]

Добивате

Oнлајн курс за Anger Management and Conflict Resolution Program

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.06.2021 до 31.10.2023
 • Курсот се изучува online на платформата на Course Cloud  
 • Пристап до курсот имате во период од 12 месеци од активацијата на купонот
 • Едно лице може да купи максимум 1 купон
 • За да се регистрирате на платформата кликнете на следниов ЛИНК 
 • Пополнете ги празните полиња со ваши лични податоци (име, телеофон и е-маил)
 • Во делот "Purchased Course Name" напишете го точното име на курсот кој сакате да го изучувате
 • Во делот "Voucher Code" напишете го вашиот Grouper купон 
 • Кликнете на копчето Submit 
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За дополнителни информации во врска со курсот, обратете се на https://coursecloud.org/contact/ 

Опис

Anger and conflict are two common companions in our day to day lives, not only in personal life but also in professional life. Anger demolishes self-control and gives rise to conflict which eventually impacts our efficiency and productivity, worsening our rapport with others. That’s why anger management and conflict resolution are two vital skills for both personal life and professional growth.

This Anger Management and Conflict Resolution Program is designed to teach you the core theories and best practices to manage anger and resolve conflict. In this course, the expert instructor will walk you through the basics of anger management and effective strategies to resolve issues. You’ll learn the psychological reasons behind anger and how to deal with those. Also, you’ll learn the common forms of anger and their solutions in effective ways. Besides, you’ll have a comprehensive understanding of different types of conflict and practical guidance to resolve them. 

No matter whether you’re a professional or just a personal development enthusiast, this comprehensive course will help you build the skills to manage anger and conflict, and create harmony in your personal or professional life. 

Upon completion of this CPD accredited course, you will be awarded a certificate of completion, as proof of your expertise in this field, and you can showcase your certificate on your Linkedin profile and your resume to impress employers and boost your career. If you are a job seeker or are looking for professional skills to excel in this field, a certificate from this course will help you appear as a strong candidate. You can also validate your certification from our website.

Погледнете го курсот ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.