55% попуст на индивидуална 60 минутна психотераписка сеанса во Центар за личен развој, едукација и психотерапија АНИМА во вредност од 1000 ден. по цена од 450 ден.

Вредност

1000 ден.

Попуст

55%

Заштеда

550 ден.

Купени: 10

Добивате

Индивидуална 60 минутна психотераписка сеанса 

Услови

  • Купонот може да се искористи од 01.03.2019 до 10.05.2019
  • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
  • Купонот важи за локации: Скопје и Битола
  • Задолжителна е претходна резервација на телефон
  • Понудата важи за нови купувачи
  • Еден купувач може да купи еден купон
Grouper & Mastercard акција на подароци!
Купувај било кои зделки со Mastercard картичка и освој подарок!
Дознај повеќе тука!

Опис

Психотерапијата е разговор со терапевтот во кој развивате свесност за вашата психичка состојба, чувства, мисли со цел унапредување на менталното здравје. Психотерапијската средба се нарекува сеанса и трае од 45 до 60 минути, во безбедна, сигурна и неосудувачка средина.

Психотерапијата е наменета на оние кои:

-подолго време се соочуваат со одредена потешкотија или проблем кој не можат сами да го решат
-се чувствуваат анксиозно и депресивно
-се наоѓаат во кризни периоди од животот(соочување со смрт. развод, потешкотии во одредени развојни периоди, проблеми со здравјето., проблеми во функционирањето идр.)
-сакаат да ги освестат несвесните начини на реагирање
-имаат чести главоболки, несоница, болки во стомак
-доживеале траума
-постојано се загрижени за себе или за своите најблиски
-сакаат да работат на себе, да ги откријат своите потенцијали, да пронајдат нови начини на мотивација и нови увиди за себе

Ефекти од психотерапијата:

-со стекнувањето увид и развивање на свесноста за чувствата, мислите, фантазиите, очекувањата и начините на однесување, личноста усвојува здрави начини на однесување
-се зголемува самодовербата
-елиминирање на одредени симптоми
-растеретување на напнатоста и внатрешниот притисок
-подобро себеразбирање
-препознавање на мислите и однесувањата кои штетно влијаат
-зголемување на задоволството во животот

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.