55% попуст на индивидуална 60 минутна психотераписка сеанса во Центар за личен развој, едукација и психотерапија АНИМА во вредност од 1000 ден. по цена од 450 ден.

Вредност

1000 ден.

Попуст

55%

Заштеда

550 ден.

Преостанато време

Купени: 11

 • Анима Центар - центар за индивидуални психотераписки сеанси

  Одведи ме таму

  071 871 213

  anima.centar@gmail.com

Добивате

Индивидуална 60 минутна психотераписка сеанса 

Купи зделка од Дестинација Македонија со Mastercard и доби бонус! Бонусот ќе ти биде автоматски префрлен во твојата Grouper торбичка. Дознај повеќе тука!

Услови

 • Купонот може да се искористи од 11.08.2019 до 31.10.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Купонот важи за локации: Скопје и Битола
 • Задолжителна е претходна резервација на телефон
 • Понудата важи за нови купувачи
 • Еден купувач може да купи еден купон

Опис

Психотерапијата е разговор со терапевтот во кој развивате свесност за вашата психичка состојба, чувства, мисли со цел унапредување на менталното здравје. Психотерапијската средба се нарекува сеанса и трае од 45 до 60 минути, во безбедна, сигурна и неосудувачка средина.

Психотерапијата е наменета на оние кои:

-подолго време се соочуваат со одредена потешкотија или проблем кој не можат сами да го решат
-се чувствуваат анксиозно и депресивно
-се наоѓаат во кризни периоди од животот(соочување со смрт. развод, потешкотии во одредени развојни периоди, проблеми со здравјето., проблеми во функционирањето идр.)
-сакаат да ги освестат несвесните начини на реагирање
-имаат чести главоболки, несоница, болки во стомак
-доживеале траума
-постојано се загрижени за себе или за своите најблиски
-сакаат да работат на себе, да ги откријат своите потенцијали, да пронајдат нови начини на мотивација и нови увиди за себе

Ефекти од психотерапијата:

-со стекнувањето увид и развивање на свесноста за чувствата, мислите, фантазиите, очекувањата и начините на однесување, личноста усвојува здрави начини на однесување
-се зголемува самодовербата
-елиминирање на одредени симптоми
-растеретување на напнатоста и внатрешниот притисок
-подобро себеразбирање
-препознавање на мислите и однесувањата кои штетно влијаат
-зголемување на задоволството во животот

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.