11 ја следат оваа компанија


Бимунал сируп 300 мл

805 ден.

Шифра:

4UPH-10

Опис

Драги родители, Сирупот Bimunal Imuno е со единствен, ПРИРОДЕН состав кој го зајакнува имунитетот! Bimunal Imuno содржи екстракт од плод од црн бозел, сега со значајно поголема количина – три пати повеќе во препорачана дневна доза. Бозел со својот механизам на дејство, може да помогне во спречувањето на врзување на вирусот за клетките, навлегувањето на вирусот во клетката и неговото понатамошно ширење и размножување во организмот. Бозелот поседува и имуностимулирачко дејство. Bimunal Imuno содржи баобаб, супер овошје со единствен нутритивен состав! Баобаб е исклучително богат со витамини (посебно витамин Ц, Б3 и Б6), минерали (железо, калциум, магнезиум, калиум) растителни влакна и есенцијални киселини. Содржи дури шест пати повеќе витамин Ц од еден портокал, два пати повеќе калциум од млеко и повеќе железо од било која друга намирница. Баобаб, поради својот исклучителен нутритивен состав го зајакнува имунитетот на децата и придонесува за подобрување на функцијата на имунолошкиот систем на детето. КАКО BIMUNAL IMUNO ДЕЈСТВУВА НА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ИМУНОЛОШКИОТ СИСТЕМ? Екстрактот од плод на црн бозел влијае на стимулацијата и зајакнувањето на имунолошкиот систем на повеќе нивоа. Докажано е дека компонентите од екстрактот од плодот на бозел: –го блокираат врзувањето на вирусите за рецепторите на клетката и спречуваат навлегување на вирусите во клетката –спречуваат размножување на вирусот во клетката и негово понатамошно ширење во организмот. –поседуваат имуностимулирачко дејство. Баобаб е супер овошје, со органско потекло и единствен нутритивен состав! Баобаб e афричко дрво кое уште се нарекува „дрво на животот“. Плодот на баобаб е богат со витамини (посебно витамин Ц, Б3 i Б6), минерали (железо, калциум, магнезиум, калиум) растителни влакна и есенцијални киселини. Содржи дури шест пати повеќе витамин Ц од еден портокал, два пати повеќе калциум од млеко и повеќе железо од било која друга намирница. Баобаб, благодарение на витамините и минералите, посебно на витаминот Д, цинк и витамин Ц и природните влакна дејствува како исклучително моќен имуностимулатор. Благодарение на високата концентрација на антиоксиданси, има исклучително антиоксидативно, но и антимикробно и противвоспалително дејство. Благодарение на исклучително силно, здружено (синергистичко) имуностимулаторно, антивирусно и антиоксидативно дејство, BIMUNAL IMUNO for you!:
 • Го зајакнува имунолошкиот систем на детето и ја зајакнува одбранбената способност на организмот
 • Штити во периодот на респираторни инфекции, од настинка и грип, особено кога децата тргнуваат во градинки или училишта.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 3000 денари 
 • За нарачки под 3000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.