11 ја следат оваа компанија


Етерично масло од лаванда

535 ден.

Шифра:

LVTA-2

Опис

Органско Етрично Масло од Лаванда 100% чисто, Без никакви хемиски додатоци, произведено во Македонија Лавандата е една од најпознатите и најпопуларните билки во најголем дел од светот, а нејзиното етерично масло е темел на кој е основана современата арома терапија. Уљето од лаванда традиционално се користи за ублажување на бројни здравствени мачнини, а дел од нив се и лабараториски докажани. Помеѓу најважните карактеристики на лавандата се антибактериска активност и антисепичко делување, аналгетичко, антиоксидативно, седативно дејство а исто така изразено делува на регенерација на кожа поради што се користи во фамацијата и козметиката. Карактеристики и придобивки: ✔ Ублажува стрес и релаксира, се користи против стрес, немир, депресија, возбуда. ✔ Го подобрува спиењето и ја намалува несоницата. ✔ Има балансирачки својства што ги смируваат умот и телото. ✔ Чисти и смирува иритации на кожата - акни, егзема, чешање, воспаление, рани, болни удари, дерматитис. ✔ Анти-бактериски својства. ✔ Намалува акни, смирува чувствителна кожа и помага при заздравуање на изгореници и рани. ✔ Има смирувачко дејтво на кожата после сончање. ✔ Терапевски цели – Помага при грчеви во мускулите и укоченост. ✔ Помага при проблеми предизвикани од невроза: астма, дигестивни грчеви, гадење, мигрена, екстрасистоли . ✔ Антиоксиданс – го освежува и прочистува воздухот

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 3000 денари 
 • За нарачки под 3000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.