11 ја следат оваа компанија


img

- 12%

ФОРВИТА АВИРЕКС ФОРТЕкапсули X 60

500 ден.

440 ден.

Шифра:

RPLF-19

Опис

За што се употребува граничниот производ ФОРВИТА®АВИРЕКС ФОРТЕ Vitamin D3+Zinc+Vitamin B12 Капсули 4000 IU+25 mg+100 µg Се издава без рецепт Витаминот Д, Цинкот и Витаминот Б12 од ФОРВИТА® АВИРЕКС ФОРТЕ придонесувааат за: Одржување на нормална функција на имуниот систем и соодветен одговор при воспалителни процеси; Нормална клеточна делба и заштита на клетките од оксидативен стрес; Нормално формирање на еритроцити; Нормални психолошки и невролошки функции; Нормален метаболизам на хомоцистеинот; Нормален енергетски метаболизам; Нормална апсорпција и искористување на калциум и фосфор, како и одржување на нормални концентрации на калциум во крвта; Одржување на здрави коски и заби; Одржување на нормална мускулна функција; Одржување на нормалната плодност и репродукција кај жените и мажите во репродуктивниот период; Намалување на слабост и замор; Одржување на нормален вид; Одржување на здравa кожа; Одржување на здравa коса; Одржување на здрави нокти. ФОРВИТА® АВИРЕКС ФОРТЕ, исто така, може да го намали ризикот од паѓање, што е ризик фактор за фрактури на коските. ФОРВИТА®АВИРЕКС ФОРТЕ не претставува замена за стандардната пропишана терапија. ПОДАТОЦИ ЗА ПРАВИЛНА УПОТРЕБА ФОРВИТА® АВИРЕКС ФОРТЕ капсулите се наменети само за перорална употреба. Начин на употреба: Возрасни над 18 години: Eдна капсула ФОРВИТА® АВИРЕКС ФОРТЕ дневно.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 1000 денари 
 • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.