11 ја следат оваа компанија


Бадемова крема 100 мл

240 ден.

Шифра:

PMED-55

Опис

Карактеристики и намена : Бадемовата крема за деца се користи за нега и заштита на кожата на бебињата. Помага во лекување и го спречува пеленскиот осип. Бадемовото масло содржи витамин Е кој ја хидратизира и ја влажни сувата кожа кај бебињата и го спречува јадежот. Витаминот Е се акумулира во ќелиските мембрани и допринесува во антиоксидативната одбрана на кожата. Цинк оксид има лесно антисептично и а дстрингентно делување и е корисен кај отстранување на пеленскиот осип и други помали иритации. Цинкот помага при заздравување на рани и спречува иритација на кожата од пеленската влага. Талкот делува адстрингентно и исто така спречува појава на пеленскиот осип. Бадемот содржи витамини Е,Б и К, есенцијални минерали како што се магнезиум и калциум и заради овој состав ја подмладува, омекнува, влажни и храни кожата. Ланолинот ја одбива водата и има антибактериско делување и создава оптимални услови за кожата да заздрави. Бадемовата крема за деца обезбедува заштитна бариера на кожата. Течниот парафин има лесни оклузивни својства. Сите овие компоненти помагаат во спречување и отстранување на пеленскиот осип, егземи, иритации и спречуваат губење на вода од кожата. Вазелинот е типична состојка која дава влажност, ја подмачкува и спречува пукање на кожата.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 3000 денари 
 • За нарачки под 3000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.