11 ја следат оваа компанија


img

- 12%

ФЕМИБИОН 1 30 таблети

780 ден.

686 ден.

Шифра:

MRCK-1

Опис

Додаток на исхрана со комплекс витамини и минерали наменет за жени во тек на планирање на бременост и во тек на рана бременост (прв триместар – до 12 недели). Од моментот на планирање и за рана бременост до 12 недела, како додаток на исхрана. Фолна киселина + Метафолин®, останати витамини, минерали и холин. СОСТАВ: Фолна киселина 400.0 µg, (200% ПДВ¹) Од кои • Птероил-моноглутаминска киселина 200.0 µg, (100% ПДВ¹), • Метафолин®2 200.0 µg, (100% ПДВ¹), Холин 130 mg, Витамин В1 1,4 mg, (127% ПДВ¹), Витамин В2 1,4 mg, (100% ПДВ¹), Витамин В6 1,9 mg, (136% ПДВ¹), Витамин В12 4,5 μg, (180% ПДВ¹), Витамин D3 10 μg , (200% ПДВ¹), Витамин Е 4,8 mg TE (40% ПДВ¹), Јод 150 μg , (100% ПДВ¹), Витамин В740 μg, (80% ПДВ¹), Витамин В5 6 mg, (100% ПДВ¹), Витамин Б3 12 mg (NE), (75% ПДВ¹), Витамин С 55 mg, (69% ПДВ¹), Селен 26 μg, (47% ПДВ¹), Железо 10 mg, (71% ПДВ¹). ¹ПДВ – Препорачан дневен внес ²Метафолин® – (калциум-Л-метилфолат) 208.0 µg што одговара на 200.0 µg фолна киселина

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 1000 денари 
 • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.