11 ја следат оваа компанија


img

- 12%

Carpobil

410 ден.

361 ден.

Шифра:

PMED-21

Опис

Диететски производ, додаток во исхрана Се користи за ублажување на потешкотии при варење на храната, при надуеност, дијареа (пролив) и труење со храна. 30 капсули Особини и намена : CARBOPIL е комплекс кој содржи две природни состојки: медицински јаглен и екстракт од коморач. Билниот јаглен одамна е познат како абсорбенс на различни состојки на системот за варење. Доколку се применува перорално има голем капацитет за врзување на токсините од микроорганизмите, гасовите и метаболитите од цревата, со што се зголемува нивната елиминација од организмот. Билниот јаглен не се апсорбира во системот за варење. Екстрактот од коморач ја подобрува перисталтиката на цревата и допринесува во елиминација на токсините и гасовите од организмот. Коморач содржи 2-7% етерични масла и околу 10% неиспарливи масла. Германската комисија ја одобрила употребата на коморач во лекување на диспептични тегоби ( надуеност, абдоминална болка, мачнина и подригнување). CARBOPIL е диететски производ, додаток во исхраната. Се применува со цел ублажување на потешкотиите што се јавуваат при процесот на варење на храната, како надуеност, дијареа ( пролив) и труење со храна и го намалува чувството на тежина во стомакот. Допринесува за подобра активност на системот за варење.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 1000 денари 
 • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.