11 ја следат оваа компанија


ПРОПОМИНТ СПРЕЈ ЗА ДЕЦА, 30ML

300 ден.

Шифра:

ESSN-56

Опис

Propomint спреј за деца е формулиран врз база на стандардизиран екстракт од прополис, исландски лишај и N- acetil cistein и наменет е за зачувување на здравјето на слузокожата на грлото, усната шуплина и непцата. Стандардизираниот екстракт од прополис, содржан во производот, ги ублажува симптомите кои го следат воспалението на грлото и крајниците, надразнетото грло и засипнатоста, сувата кашлица, заболувањето на непцата, појавата на афти и сл. Се користи како помош кај настинките и грипот, бидејќи ја скратува должината на траење на болеста и го зајакнува целосниот имунолошки систем на организмот. Исландскиот лишај го ублажува воспалението и иритираната слузница на усната шуплина и ждрелото, ублажувајќи ја на тој начин сувата, надразнета кашлица, а може да помогне и во состојбите на настинка и грип, проследени со кашлица и засипнатост. N-acetilcistein содржан во производот, ја намалува вискозноста од насобраната слуз и го олеснува нејзиното лачење од респираторните органи. Се користи како додаток кон терапијата на вирусните инфекции, синузитис, бронхитис и другите заболувања на респираторниот тракт. Propomint спрејот за деца не содржи алкохол, а додатокот на мед и аромата на спеарминт, му даваат пријатен вкус. Безбеден е за употреба веќе од првата година на живот.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 3000 денари 
 • За нарачки под 3000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.