11 ја следат оваа компанија


Уропил

360 ден.

Шифра:

PMED-26

Опис

40 капсули Диететски производ , додаток во исхрана kaj бубрежни колики и уретрални камења Особини и намена : УРОПИЛ капсулите со својата едноставна формула помагаат во разградување на уретралните камчиња благодарение на присуството на терпените кои се метаболизираат во глукурониди. Глукуронидите го растопуваат калциумот вграден во камчињата. Диуретскиот ефект на УРОПИЛ капсулите се базира на дејството на келолгликозидите и терпенот кои го зголемуваат реналниот проток на крвта и гломеруларната филтрација. Со диуретскиот ефект на УРОПИЛОТ се овозможува преку мокрењето да се исфрлат уретралните камчиња. Келин, виснагин и келолгликозидите се главните активни компоненти во екстрактот на растението кела ( Ammi visnaga ), а активни компоненти во растението Cymbopogon proximus се проксимадиол и терпени. УРОПИЛ капсулите своето спазмолитично дејство го покажуваат преку проксимадиол и келинот кој имаат релаксирачки ефект на мускулатурата на уретерот со што се задржува нормалниот мускулен тонус и се олеснува исфрлањето на уретралните камчиња. УРОПИЛ капсулите се диететски производ, додаток во исхраната наменети за ублажување на бубрежните колики и помага при разградување и одстранување на бубрежните и уринарните камчиња.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 1000 денари 
 • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688 ; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.