11 ја следат оваа компанија


img

- 12%

Магнезиум 375 Директ Цитрат

400 ден.

352 ден.

Шифра:

PMED-28

Опис

Диететски производ, додаток на исхрана За дневно надополнување на магнезиум Особини и намена : Зошто магнезиумот е важен за организмот? Магнезиумот е многу важен минерал за човековиот организам, затоа што е потребен за срцето, нервите и мускулите. Важен активатор е на бројни ензими и двигател на метаболните реакции на организмот. Магнезиумот има важна улога во нормално функционирање на мускулатурата на организмот, важен е за правилен развој на коски и заби, и допринесува во подобра функција на нервниот систем. Бидејќи телото не може да произведе магнезиум, потребно е да се внесе магнезиум во исхраната. Поради неурамнотежена исхрана, стрес и физички напор постои потреба за дополнителен внес на магнезиум во вид на додаток во исхраната. Препорачана дневна доза е 375 мг, што одговара на 1 кесичка Магнезиум 375 директ. Пожелно е да се користи : -при напнатост и изложеност на секојдневен стрес -при физички активности и напор -при умор и исцрпеност -при грчеви во мускули -секојдневно за нормално функционирање на срцевиот мускул -секојдневно поради метаболизмот и создавање на енергија -секојдневно поради развој и одржување на нормални коски и заби -секојдневно поради рамнотежа на електролити Надополна на магнезиумот се препорачува во сите фази на животот – адолесценти, возрасни и постари лица. Пожелна е надополна со магнезиум и кај трудници и доилки за да се обезбеди доволна количина магнезиум на мајката и детето. Кои се предности на Магнезиум 375 Директ? Магнезиум 375 ДИРЕКТ содржи 375 мг магнезиум во една кесиќка што одговара на препорачаната дневна доза. Магнезиум 375 ДИРЕКТ содржи магнезиум цитрат и магнезиум оксид. Магнезиум цитрат е од органско потекло, има добра биорасположивост и многу бргу се апсорбира. Благодарение на ова комбинација магнезиумот од овој производ многу бргу се апсорбира во крвта и со тоа допринесува до брзо опуштање на мускулите и напнатоста.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 1000 денари 
 • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.