11 ја следат оваа компанија


img

- 12%

Кондровит Kомплекс

492 ден.

433 ден.

Шифра:

PMED-22

Опис

Диететски производ, додаток во исхрана 45 капсули Особини и намена : Кондровит комплекс капсулите се диететски производ, додаток во исхраната со намена за опоравување на зглобните структури. Во нормални околности рскавицата на зглобот непрестано се троши и обновува. Доколку во овој процес дојде до неурамнотеженост, односно ако трошењето на рскавицата е поголемо од нејзиното обновување настанува артроза (пропаѓање на рскавицата). Болеста се појавува најчесто после 40 год. од животот и може да го зафати било кој зглоб. Глукозаминот и кондроитинот природно се синтетизираат во организмот и потоа учествуваат во одржавањето и формирањето на здраво зглобно ткиво. Со истовремена примена на овие два елементи можно е да се подобри опоравувањето на зглобните структури и да се намали болната состојба предизвикана со нивното пропаѓање. Заради тоа Кондровит комплекс капсулите се препорачуваат кај дегенеративни и ревматски промени на зглобовите, кај отежната подвижност на зглобовите како и кај спортски повреди и други повреди и трауми.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 1000 денари 
 • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.