11 ја следат оваа компанија


Avaricon® hemor krem

215 ден.

Шифра:

PHNV-1

Опис

AVARICON® HEMOR KREM поради неговиот состав има смирувачки, антисептички и регенеративни својства погодни за нега на иритираната кожа и слузница во ананалната регија. Поради благотворното дејство на лековитите состојки и нивната концентрација, Avaricon®HEMOR KREM посебно е погоден кај лица кои патат од тегоби кои ги предизвикува воспалена, болна и иритирана и/или исушена кожа и слузница на аналната регија (хемороиди, анална фисура). Хамамелис во традиционалната медицина е познат по своето антиинфламаторно, регенеративно и локално хемостатско дејство поради што со децении се користи како помош во терапијата со хемороиди. Освен екстрактот од хамамелис, антиинфламаторните и регенеративните својства се посилни со дејството на екстрактот од невен (Calendula ofificinalis extract) билка која традиционално се користи за рани кои бавно зараснуваат, посекотини, изгореници, и сите други состојби каде е потребно да се регенерира кожата. Пантенолот ја негува и штити кожата од исушување додека маслото од нане (Mentha piperita oil) од дамнина е познато по своето антисептичко и благо аналгетско дејство како и по благото ладење на иритираната кожа и слузница.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 3000 денари 
 • За нарачки под 3000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.