11 ја следат оваа компанија


BEBELAN 1 400g млечна формула за доенчиња (0-6 месеци)

610 ден.

Шифра:

BBLN-1

Опис

BEBELAN LACTA е високо квалитетна и комплетна млечна формула произведена од Hochdorf Nutritec AG во Швајцатија во една од најмодерните производствени фабрики на светско ниво.BEBELAN LACTA е целосно и единствено направено од свежо швајцарско млеко, секојдневно доставувано од внимателно избрани и строго контролирани швајцарски фарми за крави.BEBELAN LACTA се Премиум класа и ги содржат сите основни состојки неопходни за осигурување на здрав раст и развој.BEBELAN LACTA содржи:- Омега 3 и 6 масни киселини ALA, LA, DHA и ARA – незаменливи и долговерижни масни киселини за нормален развој на мозокот, видот и нервниот систем.- 5 вида Нуклеотиди – за засилување на имуниот систем и регулирање на метаболизмот.- Пребиотици (GOS) – за одржување на балансот на цревната флора и регулирање на стомачно-цревниот тракт.- Инозитол, холин и таурин – го потпомагаат развојот на мозокот, умствениот и интелектуалниот развој.- Селен – дејствува како антиоксиданс во телото, заштитувајќи ги клеточните мембрани.И други важни хранливи елементи како – Калциум и витамин D, Цинк, Железо, 26 основни витамини и минерали и Протеинисо неопходниот квалитет и неопходното количество.BEBELAN LACTA не содржи сахариди, затоа што се грижи за здравиот развој на забите на детето.Bebelan Lacta ALIMENTA 1 400gод 0 до 6 месеци - млеко за доенчиња од моментот на раѓањето, кои имаат потреба од дохрана или не можат да се дојат.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 3000 денари 
 • За нарачки под 3000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.