11 ја следат оваа компанија


BIOTRADE Acne out/30ml крема

770 ден.

Шифра:

BTRD-2

Опис

Активна нега со матирачки ефект за кожа склона кон акни, мрсна кожа со видливи несовршености - црни точки, мозолчиња, фоликулитис. Погоден особено за поткожни мозолчиња без гноен врв. Ја регулира маснотијата, го смирува црвенилото, нежно ја ексфолира и хидрира кожата. Витамините во кремот (А и Е) имаат силно антиоксидативно дејство и истовремено стимулираат обновување на клетките. Исклучително ефикасен дури и со продолжена употреба. Не предизвикува фотосензитивност.Соодветен за:- тело и лице;- кожа склона кон акни и мрсна кожа;- видливи несовршености - мозолчиња, црни точки, мозолчиња.Активни состојки:- Витамин А - делува освежувачки, подмладувачки и хранливо. Стимулира регенерација на клетките и ја поддржува колагеногенезата во кожата;- Витамин Б3 - ја одржува кожата здрава. Има корисен ефект врз разни инфекции и ја подобрува циркулацијата на крвта;- Витамин Е - делува како антиоксиданс и антиинфламаторно. Ја зголемува заштитната бариера на кожата, ја зголемува нејзината еластичност и ја намалува загубата на влага;- PASC - не-антибиотски комплекс со широк спектар на дејство;- Глицерин - ја навлажнува, омекнува и ја подобрува еластичноста на кожата. Спречува сушење и ја зајакнува заштитната функција на епидермисот.Начин на употреба: Нанесете тенок слој крем наутро и навечер само на погодените области на лицето, деколтето или грбот. Кожата мора претходно да се исчисти и исуши. Ако сакате да ставите шминка или хидратантна крема по активниот крем, почекајте најмалку 10-15 минути,Важно:Измијте ги рацете темелно со вода откако ќе го користите кремот!Ако имате црвенило или чешање и/или печење, престанете да го користите производот. Консултирајте се со дерматолог ако поплаките не исчезнат во рок од 3 дена. Избегнувајте контакт со очите. Да се чува под 25°С. Да се чува подалеку од деца.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 3000 денари 
 • За нарачки под 3000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.