11 ја следат оваа компанија


BIOTRADE Acne out activ/60ml лосион

795 ден.

Шифра:

BTRD-1

Опис

Активен лосион дизајниран за посебна нега на мрсна и склона кон акни кожа со гнојни мозолчиња на лицето, грбот и деколтето. Неговата уникатна формула ефикасно влијае на маснотијата, спречува појава на црни точки и мозолчиња на кожата. Погоден е за секојдневна употреба и не влијае на фотосензитивноста на кожата. Олеснува иритацијата по бричењето и спречува повторно растење на косата по отстранувањето на влакната.Првите резултати со правилна употреба се видливи во рок од 7 дена.Погоден за:- мрсна кожа со бројни гнојни мозолчиња на лицето и телото- зголемени пори и црни точки- враснати влакна по нивно отстранувањеДејство:- Лосионот ефективно влијае на мозолчињата- Спречува појава на нови мозолчиња и црни точки- Отстранува маснотии- Олеснува иритацијата по бричењето- Го намалува повторниот раст на косата по отстранувањето на влакната- Не предизвикува фотосензитивностКако да се користи:Лосионот се нанесува со влажна памучна крпа двапати на ден на претходно измиена кожа во погодената област. Се нанесува за смирување на кожата и целосно расчистување на мозолките.За единечни мозолчиња, лосионот се нанесува со памук 2-3 пати на ден само на нив.Ако користите хидратантна крема или шминка, почекајте барем 10-15 минути по нанесувањето на активниот лосион.За да се спречат враснати влакна, лосионот се нанесува веднаш по бричењето на епилираната област и се повторува неколку часа подоцна, како и во следните неколку дена.Важно: По употреба, секогаш измијте ги рацете со вода.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 3000 денари 
 • За нарачки под 3000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.