11 ја следат оваа компанија


BIOTRADE keratolin body 12%urea/400ml лосион

695 ден.

Шифра:

BTRD-7

Опис

Лосион за тело со уреа од 12% има природно навлажнувачко дејство и е специјално дизајниран за многу сува кожа, кожа со јадеж и ронлива кожа на телото. Обезбедува дневна хидратација со зголемување на содржината на вода во епидермисот. Со продолжена употреба, ја штити и одржува природната бариера на вода-липиди во кожата и ја враќа удобноста и нормалното ниво на хидратација.Особено добро работи после бањање, изложување на сонце и погоден е за секојдневна употреба од деца и возрасни. Се апсорбира брзо и не остава мрсен и леплив филм.Погоден за:- многу сува, затегната, ронлива кожа и кожа што чеша- секојдневна употребапосле бањање- хидратација по сончање- истовремена грижа во третманот на атопичен дерматитисДелување:- Интензивно ја навлажнува и долгорочно ја регулира содржината на влага во кожата- Помага во ексфолијација на мртвите клетки- Олеснува чешање- Ја остава кожата мека и нежнаКако да се користи:Нанесете секојдневно со нежни движења на масажа на целото тело. Особено е ефективно по капење.Во области со акутна сувост и чешање може да се применува почесто.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 3000 денари 
 • За нарачки под 3000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.