11 ја следат оваа компанија


BIOTRADE Maxi/20ml балзам за нокти

365 ден.

Шифра:

BTRD-10

Опис

Цел на продуктот:- Лечи и храни;- Стимулира раст;- Заштитува од раслојување;- Ја хидрира плочката за нокти;- За здрави и убави нокти.Макси е негување и интензивно заздравувачки мелем за нокти, кој е богат со витамин А, Е и ланолин. Неговата избалансирана формула ја храни основата на ноктевата плоча, одржува добра хидратација и ги омекнува кутикулите.Макси мелемот ги прави ноктите поздрави и поубави, заштитувајќи ги од лесно кршење, раслојување и пукање. Може да се користи во различни услови и промени затоа што содржи антибактериски и антифунгални состојки. Макси мелемот е погоден за враќање и одржување на природната рамнотежа на ноктите, одржувајќи ги здрави, флексибилни и сјајни.Активни состојки:- Витамин А - со анти-стареењето и освежувачки ефект; ја подобрува колагеногенезата; стимулира обновување на клетките;- Витамин Е - со силно антиинфламаторно дејство; ја подобрува еластичноста на кожата; ја намалува трансепидермалната загуба на вода; моќен антиоксиданс - ја зголемува заштитната функција на кожата;- Ланолин - хидрира и ја храни ноктевата плоча;Начин на употреба: Бришење двапати на ден на плочката за нокти и на првиот зглоб на прстот.Препорачана употреба - најмалку 4 недели.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 3000 денари 
 • За нарачки под 3000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.