11 ја следат оваа компанија


BIOTRADE Pure skin/60ml тоник

785 ден.

Шифра:

BTRD-17

Опис

Тоник за пилинг е дизајниран за девитализирана кожа со зголемени пори, црни точки и нерамномерен тен. Комбинацијата на азелаична киселина со алфа- и бета-хидрокси киселини ги ексфолира мртвите клетки, ја регулира маснотијата, ги отстранува црните точки, ги намалува зголемените пори, го осветлува и изедначува тенот.Пилингот го стимулира производството на колаген и има корисен ефект врз фините линии.Погоден за:- нормална, комбинирана и мрсна кожа- црни точки и зголемени пори- девитализирана кожа- нерамен тен- фини линииДелување:- Ги отстранува црните точки- Ги намалува проширените пори- Регулира маснотија- Нежно го ексфолира површинскиот слој на клетките- Го осветлува и изедначува целокупниот тен- Стимулира колагеногенеза и регенерација на кожата- Ги измазнува фините линииКако да се користи:Измијте го добро и исушете го лицето. Нанесете тоник со памук без миење. Дејството на киселините се чувствува како мало чувство на пецкање и печење, кое поминува за неколку минути.Околу 30 минути по нанесувањето на тоникот, ставете длабок навлажнувачки крем. Можете да го прескокнете овој чекор ако вашата кожа е комбинирана со мрсна.Аплицирајте навечер, и ако е добро толерирана - секоја вечер.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 3000 денари 
 • За нарачки под 3000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.