11 ја следат оваа компанија


BIOTRADE Sebomax/30ml крем

545 ден.

Шифра:

BTRD-19

Опис

Смирувачки крем за иритирана и ронлива кожа во Т-зоната на лицето - брадата, носот, челото. Содржи сулфур - докажан класичен антисебореичен агенс. Хидрантниот комплекс на пантенол и витамин Е има антиоксидативно и смирувачко дејство врз црвената и ронлива кожа и ја одржува во одлична состојба подолго време.Погоден за:- црвена и ронлива кожа на лицето и во Т-зоната (веѓи, нос, брада)- кожа склона кон себороичен дерматитис во областите без влакна- склони кон розацеаДелување:- Ја смирува црвената и ронлива кожа- Навлажнува и храниКако да се користи:Нанесете тенок слој крем на погодените области навечер.По околу една недела можете да го користите кремот секоја вечер додека кожата не се смири целосно. За да го спречите и одржите резултатот, користете еднаш на секои 5 до 7 дена.Важно:Мала иритација на третираните области е можна во текот на првите денови на употреба, изразена во црвенило и горење, што исчезнува по неколку дена. Во овие случаи, се препорачува разредување на употребата на кремот - еднаш на секои 2 до 4 дена.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 3000 денари 
 • За нарачки под 3000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.