11 ја следат оваа компанија


BIOTRADE Sebomax sensitiv/125ml шампон

581 ден.

Шифра:

BTRD-22

Опис

Шампон Sebomax Control е дерматолошка формула со силно дејство против првут. Нежно ги отстранува нечистотиите и наслагите на косата и скалпот и ја враќа функцијата на бариера на скалпот. Редовната употреба на шампон доведува до долготрајна контрола на првут, чешање и лупење на скалпот.Sebomax Sensitive е мек и смирувачки шампон за чувствителен, воспален, јадеж и ронлив скалп. Нежно и ефикасно ја мие насобраната себум и нечистотија и го олеснува непријатното чешање на скалпот. Специјално развиената формула, без иритирачки и алергени состојки, е погодна за луѓе кои се преосетливи на хемикалиите што се користат во обичните шампони. Sebomax Sensitive се препорачува за честа употреба од целото семејство.Дејство: Смирува чешање; Отстранува вишок на себум;Содржи пантенол, ментол и витамин Е; Ја храни косата; Не предизвикува алергии; Ја прави косата жива и мека; Не ги иритира очите; Не предизвикува алергии; За честа употреба.Начин на употреба: Нанесете на влажна коса, добро тријте и масирајте 2-3 минути, а потоа темелно исплакнете со топла вода. Не ги иритирајте очите!Комбинацијата на лосион за заздравување на Sebomax и нежниот неутрален шампон Sebomax Sensitive гарантира одлични резултати и долготрајна контрола врз првутот, чешањето, лупењето и црвенилото на скалпот.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 3000 денари 
 • За нарачки под 3000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.