11 ја следат оваа компанија


BIOXSINE АКВА ТЕРМАЛ шампон за себороичен дерматит ДС 200ml

750 ден.

Шифра:

BXSN-5

Опис

Моќна формула за смирување на инфламацијата, чешањето, видливото луштење и лупење на кожата на скалпот. Себореичен дерматит е папулосквамозно пореметување кое се јавува на кожата богата со лојни жлезди и себум, како скалпот, лицето и трупот.Оваа формула која содржи цинк пиритион (коордcoинациски комплекс кој силно дејствува против првут), салицилна киселина и гликолна киселина, се бори против непопустливиот и упорен првут. Термалната Вода богата со закрепнувачки минерали го измазнува скалпот и допринесува за заздравување и одржување на здравјето на кожата додека присуството на пробиотици помага во регулирање и одржување на природната бариера на кожата.НАЧИН НА УПОТРЕБА:Нанесувајте 3 пати неделно, најмалку 3 недели. Нанесете го со масирање на влажна коса, сè додека не добиете пена, и оставете да дејствува 3 минути. Повторете го процесот доколку е потребно и убаво исплакнете ја косата.За да добиете уште подобри резултати, препорачуваме користење на „Bioxsine шампонот за чувствителен скалп “ во другите денови или за понатамошен третман. Исплакнете со многу вода доколку дојде до контакт со очите.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 3000 денари 
 • За нарачки под 3000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.