11 ја следат оваа компанија


BOROLA ENTAN/30 капсули

545 ден.

Шифра:

BRLA-1

Опис

Што содржи Entan?Етан содржи 80 mg проантоцианидин и 40 mg стандардизиран екстракт од гинко билоба во една капсула. Процесот на стандардизација ја обезбедува чистотата и ефикасноста на секоја капсула на Етан.Како дејствува?Entan го подобрува снабдувањето со крв во ретината, екстремитетите, ушите и мозокот. Го зајакнува колагенот и еластинот. Ги зајакнува ѕидовите на крвните садови. Има анти-воспалително дејство. Ја забрзува циркулацијата на периферната крв и лимфата. Ги спречува тромбоцитите да се слепуваат (вид бели крвни клетки), го подобрува протокот на крв и го спречува затнувањето на садовите. Со тоа, полесно се разнесува потребниот кислород и хранливите материи. Покрај тоа, Entan има моќно антиоксидантно дејство и на тој начин ги штити садовите и клетките од оштетувачкиот ефект на слободните радикали.Кога да се користи Entan?Нарушено крвоснабдување во мрежницата (ретината)хронична венска и лимфатична инсуфициенција на долниот делекстремитети (проширени вени, лимфом, хемороиди)периферни васкуларни заболувања, на пр. кај дијабетес, Raynoud-ов синдром и други.вртоглавица и тинитуспост-оперативен и пост-трауматски едемцеребрална атеросклероза и состојби после инсултда се подобри меморијата и концентрацијатаДали постојат научни докази за Entan?Состојките на Entan се едни од најпроучуваните природни производи во светот. Постојат стотици научни студии кои го докажуваат нивниот ефект во различни услови, како што се, на пример, оштетен ретинален проток на крв, хронична венска и лимфатична инсуфициенција на долните екстремитети, подобрување на меморијата и мисловните процеси, церебрална атеросклероза, тинитус, вртоглавица и периферна васкуларна болест.Дали има несакани ефекти?Кога правилно се применува, Entan е практично безопасен. Кога се дава истовремено со антикоагуланси, Entan го потенцира нивниот ефект.Како да го користите Entan?По 1 капсула 1-2 пати на ден по оброкот.Како да го чуваме?На суво место на температура под 25 ° C, недостапно за деца.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 3000 денари 
 • За нарачки под 3000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.