11 ја следат оваа компанија


BOROLA FEMINORM/30 капсули

425 ден.

Шифра:

BRLA-2

Опис

Што е Feminorm?Природен производ, природна алтернатива на хормонска супституциона терапија за надминување на пречките при менопауза.Што содржи Feminorm?Активните состојки на Feminorm се природни фитоестрогени. Секоја капсула содржи 250mg стандардизиран екстракт од Trifolium pretense (посебен вид црвена детелина), што одговара на 20 mg изофлавони, со најмоќниот естрогено- сличен ефект – генистеин, дајдзеин, биоканин и формононетин. Процесот на стандардизација гарантира чистота и ефективност на секоја капсула.Како дејствува Feminorm?Feminorm содржи фитоестрогени, структурно и функционално слични на женските полови хормони. Тие се поврзуваат селективно со естрогенски рецептори и ја стимулираат нивната активност, без да се потисне производството на естрогени во организмот. Тоа доведува до обновување на хормоналниот баланс и отстранување на менопаузалните пореметувања.Feminorm ја зголемува коскената густина, спречува губење на коскената маса и штити од остеопороза. Производот ја подобрува еластичноста на крвните садови, го намалува холестеролот и штити од кардиоваскуларни компликации.Кога да употребуваме Feminorm?Feminorm има поволен ефект кај:- Совладување на менопаузални тегоби- Намалување на ризикот од остеопороза и кардиоваскуларни компликации при менопауза- Спречување атрофични промени на кожата и слузокожата при менопаузата- Оперативно отстранување на јајниците- Предменструалните невровегетативни и ментални нарушувања- Пречки во менструалниот циклус на девојкитеКако да употребуваме Feminorm?Два пати дневно по 1 капсула после јадење, по потреба 3 пати по 1 капсула. Против остеопороза дополнително Osteobor Forte 1 капсула дневно.На која возраст се започнува со земање на Feminorm?Препорачуваме да започнете земање кога ќе почувствувате нарушувања во хормоналниот баланс на организмот. Обично оваа промена е по 35-годишна возраст, но промените се многу индивидуални.После колку време да го очекувате ефектот?Дејството не настанува веднаш. Оптималниот рок за резултати е различен за секоја жена. Кај Feminorm обично се потребни 4 недели за посакуваниот ефект.Какви се научните докази во поткрепа на Feminorm ?За дејството на двата производа е направена студија кај илјадници жени од целиот свет. Истражувањата покажуваат дека менопаузалните тегоби се намалуваат во 70% од случаите, со 49% се намалува загубата на коскената маса и со 20%, се намалува ризикот од срцеви заболувања.Дали има несакани ефекти од Feminorm?Feminorm е безопасен. Не се забележани несакани ефекти, дури и при долготрајна примена.Кој не треба да употребува Feminorm?Да не се употребуваат за време на бременост, доење и кај мали деца.Зошто Feminorm и Feminorm Duo се посебни?Feminorm кој содржи четири изофлавони (сите неопходни) е најкомплетниот извор на фитоестрогени. За разлика од него, сојата и другите фитоестрогени содржат само два изофлавони. Научните податоци докажуваат дека за да има полн ефект треба да се примаат четирите изофлавони заедно.Feminorm® e заштитен знак на фирмата БОРОЛА. Производот е произведен во согласност со највисоките барања на Добрата производна пракса. Да се чува на суво и недостапно за деца место, на температура под 25˚С. Feminorm е додаток во исхраната.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 3000 денари 
 • За нарачки под 3000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.