11 ја следат оваа компанија


BOROLA FEMINORM DUO/30 капсули

474 ден.

Шифра:

BRLA-4

Опис

Што e Feminorm Duo?Природен производ, моќна комбинација од фитоестрогени и претставува разумна алтернатива на хормонска супституциона терапија (ХСТ)Што содржи Feminorm Duo?Активните состојки се двата најмоќни фитоестрогени. Секоја капсула содржи стандардизирани екстракти од:- Trifolium pratense 250 mg, што одговара на 20 mg изофлавони- Cimicifuga 30 mg, соодветствува на 0.75 mg 27 дезоксиактеинFeminorm Duo содржи освен целосна комбинација на изофлавони (генистеин, даидезеин, биоканин, формононeтин), тритерпенови гликозиди и други активни материи. Процесот на стандардизација гарантира чистота и ефективност на секоја капсула.Како дејствува Feminorm Duo?Фитоестрогените во Feminorm Duo структурно и функционално личат на женските полови хормони. Тие се поврзуваат со специфични естрогенски рецептори и ја стимулираат нивната активност.Супстанциите од Cimicifuga селективно ја намалуваат секрецијата на LH (лутеинизирачки хормон) кај жени во климактериум.Состојките на Feminorm Duo не го намалуваат производството на естрогени во организмот. Тие меѓусебно се потенцираат и го регенерираат хормоналниот баланс кај жени во климактериум. Тоа доведува до отстранување на менопаузалните пореметувања.Кога да употребуваме Feminorm Duo?При менопауза – за совладување на менопаузалните симптоми и компликации; по оперативно отстранување на јајниците; при предменструалните невровегетативни и психички нарушувања и нарушувања во менструалниот циклус кај девојчињата, како и по прекин на хормонска терапија.Како да употребуваме Feminorm Duo?Препорачуваме 2 пати по 1 капсула на ден после јадење. Се употребува Feminorm Duo од 1 до 6 месеци во почетокот, а потоа продолжете со Feminorm. Против остеопороза дополнително Osteobor Forte 1 капсула дневно.На која возраст се започнува со земање на Feminorm Duo?Препорачуваме да започнете употреба кога ќе почувствувате нарушувања во хормоналниот баланс на организмот. Обично оваа промена е по 35-годишна возраст, но промените се премногу индивидуални.После колку време да очекувате ефект?Дејството не настанува веднаш. Оптималниот период за првичниот ефект е различен за секоја жена. Кај Feminorm Duo обично се потребни 2 недели за посакуван ефект.Кои се научните докази во поддршка на Feminorm Duo?За дејството на производот е направена студија кај илјадници жени од целиот свет. Истражувањата покажуваат дека менопаузалните тегоби се намалуваат во 70% од случаите, со 49% се намалува загубата на коскената маса и со 20%, се намалува ризикот од срцеви заболувања.Дали има несакани ефекти од Feminorm Duo?Feminorm Duo е безопасен. Не се забележани несакани ефекти, дури и при долготрајна примена.Кој не треба да употребува Feminorm Duo?Да не се употребуваат за време на бременост, доење и кај мали деца.Зошто Feminorm Duo е посебен?Feminorm Duo содржи четири изофлавони (сите неопходни)кои се најкомплетниот извор на фитоестрогени. За разлика од него, сојата и другите фитоестрогени содржат само два изофлавони. Научните податоци докажуваат дека за да има полн ефект треба да се примат четирите изофлавони заедно. Покрај тоа Feminorm Duo содржи тритерпенски гликозиди и други активни материи кои го засилуваат ефектот. Денес Feminorm Duo е најмоќниот фитоестроген.Feminorm® e заштитен знак на фирмата БОРОЛА. Производот е произведен во согласност со највисоките барања на Добрата производна пракса. Да се чува на суво и недостапно за деца место, на температура под 25˚С. Feminorm Duo е додаток во исхраната.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 3000 денари 
 • За нарачки под 3000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.