11 ја следат оваа компанија


BOROLA FOLIVIT FERO/30 капсули

348 ден.

Шифра:

BRLA-6

Опис

Ефикасна комбинација од Фолна киселина, Железо и Витамин Б12 во уникатна солукапс форма со благопријатен ефект врз хематопоезата. Новата солукапс форма е создадена да овозможи брза и целосна апсорпција на активните состојки.Дејство:Состојките на Фоливит Феро делувајќи заедно го помагаат формирањето на крвта.Железото е неопходно за создавање на Хемоглобин-пигмент кој пренесува кислород. Недостигот на железо може да го поремети создавањето на еритроцитите и клеточното дишење. Железото е составен дел на многу ензими и е неопходно за правилно функционирање на целиот организам.Витамин Б12 и фолната киселина заедно се неопходни за создавањето на ДНК и РНК. Поради тоа тие се важни за процесот на делба на клетките и пренесување на генетскиот код на сите новоформирани клетки. Исто така се важни и за формирањето на црвените крвни клетки. Кај жените фолната киселина е пресудна за затворањето на невралната туба на фетусот за време на бременост.Употреба:Фоливит феро специјално се препорачува кај:- дефицитна анемија- бремени и доилки- жени со обилна менструација- после крварење и крводарителство- деца и адолесценти во период на брз раст- лица на диета сиромашна со животински продукти- HyperhomocysteinemiaДозирање:1 солукапс дневно после јадење.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 3000 денари 
 • За нарачки под 3000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.