11 ја следат оваа компанија


BOROLA HEPTEN/30 капсули

495 ден.

Шифра:

BRLA-11

Опис

Комфорт за црниот дробШто е Hepten?Хептен е природен производ со корисен ефект врз оштетувањето на црниот дроб и жолчката.Што содржи Hepten?Една течна капсула (Solucaps) Hepten содржи стандардизиран екстракт со висок квалитет од Sylibum marianum 125 mg, што е 100 mg силимарин. Силимарин, пак, е мешавина на изомерни флавоноидни соединенија (силибинин, силикристин и силидианин). Процесот на стандардизација ја обезбедува чистотата и ефикасноста на секоја капсула Хептен.Зошто Hepten е толку посебен?Хептен се разликува од другите препарати по квалитетот на состојките, начинот на екстракција и фармацевтската форма. Фармацевтската форма Solucaps е заштитен знак. Бидејќи силимарин полека се апсорбира од гастроинтестиналниот тракт по орална администрација, solucaps формата овозможува брза и целосна апсорпција на активните состојки.Како Hepten има хепатопротективен ефект?Силимаринот ги неутрализира слободните радикали. Овој антиоксидативен ефект предизвикува прекинување на пероксидацијата на липидите и спречување на понатамошно уништување на клеточните структури. Силимарин го намалува производството на супероксидни радикали и азотни оксиди од овие клетки. Силимарин го зголемува производството на глутатион од црниот дроб и цревата. Глутатион се користи за детоксикација на клетките на црниот дроб (Valenzuela 1989). Токсичните супстанции во црниот дроб се претвораат во помалку токсични. Силимаринот ја стимулира функцијата на клеточната мембрана: инхибира навлегување на токсини и ги блокира местата за кои се зафаќаат токсините преку промена на мембраната на хепатоцитите (Hikino 1994, Leng-Pesclow 1996)Како Hepten ја забрзува регенерацијата на клетките на црниот дроб?Регенеративниот ефект на Хептен врз хепаталните клетки (хепатоцити) се должи на стимулирање на биосинтезата на структурните и функционалните протеини. Силимарин стимулира специфичен ензим (РНК полимераза I) во јадрата на хепатоцитите, доведува до зголемување на синтезата на рибозомални протеини и регенерација на црниот дроб. Овој механизам на дејствување, исто така, игра главна улога во труењето со аманита печурки, бидејќи го блокира овој ензим во јадрото на клетките.Дали Hepten има какви било други корисни ефекти?Хептен има корисен ефект врз составот на жолчката и има ефект на жолчното кесе. Тој покажува антиинфламаторно дејство со инхибиција на воспалителни медијатори (Leng-Pesclow 1996). Исто така има заштитен ефект врз клетките на бубрезите (Sonnenbichler 1999).Кога да се земе Hepten?Hepten има корисен ефект врз оштетувањето на црниот дроб и жолчното кесе кај:- хронично воспаление на црниот дроб (хроничен хепатитис)- токсични и метаболични оштетувања на црниот дроб (алкохол и лекови, оштетувања од зрачење, итн.)- стеатоза и цироза на црниот дроб- продолжена употреба на лекови кои ја нарушуваат функцијата на црниот дроб- дисфункција на жолчен меур (дискинезија на жолчните канали), холелитијаза, хроничен холециститис и други.- труење со храна, габични труења со Amanita phalloidaлошо варење (диспептични поплаки), намален апетит, итн.Како да го употребуваме Hepten?Препорачуваме 1-3 solucaps дневно по оброк. Дозата е индивидуална. Кај тешки оштетувања на црниот дроб, дозата од 1 solucaps се започнува три пати на ден и продолжува со доза два пати на ден по 1 solucaps. Hepten може да се комбинира со други хепатопротективни средства. Hepten Solucaps се земаат цели со малку вода без џвакање.Како да се користи Hepten кај децата?Се зема 1 -2 Solucaps дневно, во зависност од возраста и тежината на детето. Дневната доза за деца е 5 mg / kg телесна тежина, поделена на 2-3 администрации.Кога да се очекува ефектот?Ефектот не се јавува веднаш. Според научното и клиничкото искуство, подобрувањето се забележува после 8 до 12 недели.Колку долго треба да продолжи да се зема?Употребата трае 6 месеци. Ако е потребно, употребата може да се повтори.Дали има несакани ефекти?Хептен е природен производ и практично е безопасен. Понекогаш може да се случи мал ефект на слабост кон лекот. Не постои контраиндикација и многу добро се толерира при продолжена употреба.Hepten® е заштитен знак на Borola. Производот е произведен во Франција во согласност со највисоките барања на Добрата производна пракса. Да се чува на суво, недостапно место за деца на температура под 25 ° C. Hepten е додаток на исхранта .

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 3000 денари 
 • За нарачки под 3000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.