11 ја следат оваа компанија


BOROLA IMUNOBOR/30 капсули

600 ден.

Шифра:

BRLA-15

Опис

Што претставува Imunobor?Imunobor е моќен имуномодулатор за возрасни, за зајакнување на имунолошкиот систем и зголемување на природната заштита на организмот од болести.Што содоржи Imunobor?Содржи четири комплементарни природни состојки кои придонесуваат за имунитетот. Во секоја капсула има висококвалитетни стандардизирани екстракти од кора на мачкина канџа 500mg и 50mg корен на мака, листови на херба мате и по деарко. Тие поседуваат најсилен имуностимулирачки ефект, познат уште од антиката.Како делува Imunobor?Imunobor има имуностимулативен и противвоспалителен ефект. Го штити организмот од бактериски, вирусни и др.инфекции. Има податоци дека го инхибира развојот на клетките на ракот. Помага за нормално функционирање на дигестивниот систем. Освен тоа Imunobor пројавува антиоксидантно и антистресно дејство.Ја подобрува психичката и физичката состојба на организмот и сексуалната способност. Има општотонизирачки ефект. Се претпоставува дека состојките на Imunobor го имаат следниов механизам на дејство: го стимулираат производството на имунолошките клетки, имаат директен антимикробен ефект и благодарение на богатата содржина на биоактивни супстанции ја зголемуваат одбрамбената сила на организмот.Кога да употребуваме Imunobor?Imunobor се употребува за зајакнување на имунолошкиот систем при:- често боледување- вирусни, бактериски и габични инфекции- превенција, за време на боледување и во закрепнувачки период- малигни заболувања- хроничен замор – како општо закрепнувачко и тонизирачко средствоКако да употребуваме Imunobor?Се зема по 1 капсула 3 пати на ден, првите 10 дена, а после тоа се продолжува со терапија од 1-2 капсули на ден. Земањето наутро осигурува целодневен животен тонус.Има ли Imunobor несакани ефекти?Imunobor е природен производ и практично е безопасен. Не се забележуваат несакани ефекти.Коj не треба да употребува Imunobor ?Imunobor не се употребува за време на бременост.Кои се научните докази во поддршка на Imunobor?Дејството на состојките на Imunobor се истражени во однос на имуностимулирачки, антиинфламаторен, антиканцероген и други ефекти. Научниците продолжуваат со истражување за откривање на други лековити својства на состојките на Imunobor.Imunobor® е трговска марка на БОРОЛА. Продуктот е произведен во САД во согласност со барањата на Добрата производна пракса. Imunobor е додаток во исхраната. Чувајте го на суво, недостапно за деца место на температура под 30˚С.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 3000 денари 
 • За нарачки под 3000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.