11 ја следат оваа компанија


BOROLA IMUNOBOR AKTIV/ сируп

664 ден.

Шифра:

BRLA-12

Опис

Нов патентиран имуностимулатор за деца со вкус од природни шумски јагодиШто претставува Имунобор Кидс Актив Сируп?Имунобор Кидс Актив Сируп е нов моќен имуностимулатор од природно потекло. Една кафена лажичка (5ml) содржи 30mg високопречистен (93%), микронизиран и патентиран Бета глукан (Betox-93TM) и 30mg витамин С (како L-аскорбинска киселина).Зголемена ефикасност преку висока концентрација микронизиран бета глукан 93% и активна форма на витамин C.Намена при:- При акутни инфекции – вирусни, бактериски и габични- Заедно со антибиотска терапија- За време на боледување- Алергии- Зараснување на раниДозирање:- Кај деца – по 1 кафена лажичка (5ml) дневно.- Се зема на гладно – директно или во пијалок.- Препорачан период на употреба при акутни инфекции 20 дена, а после тоа се продолжува минимум 3 месеци со Имунобор Кидс Сируп.Добро да се промеша пред употреба.Да не се надминува препорачаната дневна доза.Да не се користи како замена за разновидната исхрана.Чување:На суво, недостапно место за деца, на температура од 15°С до 25°С.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 3000 денари 
 • За нарачки под 3000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.