11 ја следат оваа компанија


BOROLA IMUNOBOR BRONHO/30 капсули

600 ден.

Шифра:

BRLA-14

Опис

Имуностимулатор на респираторниот системАко боледувате од акутни и хронични заболувања на респираторниот систем – грип, настинки, бронхитис, синузитис, тонзилофарингитис, отитис, стоматитис,бактериско носителство и др.,Вие имате потреба од Imunobor BronchoШто претставува Imunobor Broncho?Imunobor Broncho e моќен имуностимулатор, за зајакнување на имунолошкиот систем и зголемување на природната заштита на организмот кон болести, особено кон акутни и хронични заболувања на респираторниот систем.Што содржи Imunobor Broncho?Содржи две комплементарни природни состојки, познати од антиката со најголем ефект за зајакнување на имунитетот. Секоја капсула содржи висококвалитетни стандардизирани екстракти на мачешки нокт 500mg и ехинацеа 40mg. Стандардизираниот екстракт на ехинацеа содржи еднакво количество од ехинацеа пурпура и ехинацеа палида за постигнување на целосен ефект.Како дејствува Imunobor Broncho?Imunobor Broncho има имуностимулирачки и анти-инфламаторен ефект. Влијае поволно во борбата против бактериски, вирусни и други инфекции. Се претпоставува дека го има следниов механизам на дејство:- Стимулира производство на имунолошки тела и клетки- Ја засилува активноста на имуните клетки во борбата против микроорганизмите- Има директен антимикробен ефект- Ја зголемува локалната имунолошка заштита на бронхијалната слузницаКомбинираното дејство на двете состојки, во комбинацијата Imunobor Broncho делува како моќен имуностимулатор и ја намалува тежината и времетраењето на болеста, особено при заболувања на респираторниот систем.Кога да употребуваме Imunobor Broncho?Се применува за зајакнување на имунолошкиот систем кај:- Акутни и хронични заболувања на респираторниот систем – грип “, настинки”, бронхитис, синузитис, тонзилофарингитис, стоматитис, отитис и др.- Бактериско носителство- Cклоност кон чести инфекции- Како закрепнувачко и тонизирачко средствоImunobor Broncho се применува за време на боледување и во период на закрепнување.Како да го употребуваме Imunobor Broncho?Во првите 10 дена се зема 3 пати по 1 капсула на ден после јадење, а потоа од 1 до 2 капули дневно. Вкупнвреме на употреба е 12 недели. Ако има потреба од подолг прием на имуномодулатори, Imunobor Broncho би можел да се замени со Imunobor. Кај деца по 1-2 капсули дневно, во зависност од возраста.Дали има несакани ефекти?Imunobor Broncho е природен производ и е практично безопасен. Не се забележани несакани ефекти.Кој не треба да зема Imunobor Broncho?Да не се зема за време на бременост и доење.Кои се научните докази во поддршка на производот?Состојките на Imunobor Broncho се проучени во однос на имуностимулирачкиот, антиинфламаторниот, антиканцерогениот и други ефекти. Податоците се охрабрувачки. Imunobor® е трговска марка на БОРОЛА. Продуктот е произведен во САД во согласност со барањата на Добрата производна пракса. Imunobor Broncho е граничен производ. Чувајте го на суво, недостапно за деца место на температура под 30˚С.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 3000 денари 
 • За нарачки под 3000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.