11 ја следат оваа компанија


BOROLA LIPIBOR/30 капсули

578 ден.

Шифра:

BRLA-18

Опис

Што содржи Lipibor?Lipibor е оригинална комбинација од природни состојки, создадена со цел намалување на холестеролот во крвта. Секоја капсула содржи висококвалитетни стандардизирани екстракти на:Policosanol (Поликозанол) – 10mgNiacin (ниацин) – 10mgBeta-glucan (Бета глукан) – 300mgКако дејствува Lipibor?Секоја состојка игра важна улога за регулирање на холестеролот и заедно со тоа тие се надополнуваат и имаат заеднички засилен ефект. Lipibor има благопријатно дејство врз намалувањето на вкупниот холестерол, на LDL (лошиот холестерол), на VLDL и триглицеридите, а во исто време го зголемува HDL (добриот холестерол).Кога да употребуваме Lipibor?Lipibor се употребува како помошно средство со промената на исхраната и начинот на живот, со цел намалување на зголемените нивоа на холестерол. Намалувајќи го LDL и зголемувајќи го HDL Lipibor штити од развој на атеросклероза.Неговиот најсилен ефект е зголемувањето на добриот холестерол (HDL). Освен тоа Lipibor ја намалува агрегацијата на тромбоцитите како кај здрави, така и кај луѓето со висок холестерол, што е од корист кај пациенти со ‘claudicatio intermittens’.Како да земаме Lipibor?Препорачаната почетна доза е 1 капсула за време на вечера или пред спиење, бидејќи синтезата на холестеролот е зголемена во текот на ноќта.Lipibor има позитивен ефект врз контролата на холестеролот уште во првите 6-8 недели на употреба. Ефектот може да настапи и до 12 недели. По потреба дозата може да се зголеми – до 2 Капсули дневно, по 1 за време на ручек и 1 за вечера.Препорачуваме Lipibor да се зема, ако нивото на холестерол надминува 5.17 mmol / l. При нивоа на холестерол помеѓу 5.17 – 6.20 mmol / l, по 1 капсула Lipibor дневно; ако нивото на холестеролот е повисоко од 6.20 mmol / l, по 2 капсули дневно.Како да постигнеме оптимален ефект со Lipibor?За оптимална контрола на вашиот холестерол, важно е да се комбинираат следните три елементи:- диета- физичка активност- употреба на LipiborИнтеракција, синергизам и безбедностLipibor има синергистички ефект со други препарати, кои го намалуваат холестеролот (статини, фибрати).Го потенцира антиагрегантното дејство на аспиринот.Сосема безбеден е и не поседува несакани ефекти. Може да го земаат дијабетичари, луѓе во поодминати години и при намалена функција на црниот дроб.Не се препорачува за време на бременост и доење.Lipibor®е трговска марка на фирма БОРОЛА. Продуктот е произведен во САД во согласност со барањата на Добрата производна пракса. Lipibor е додаток во исхраната. Да се чува на суво, недостапно за деца место, на температура под 30º С.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 3000 денари 
 • За нарачки под 3000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.