11 ја следат оваа компанија


BOROLA OCOLUT DUO/30 капсули

507 ден.

Шифра:

BRLA-20

Опис

За подобрување на видот.Новите испитувања покажуваат дека повисоко количество на лутеин не само што штити од макуларна дегенерација и катаракта, туку има способност да го спречи започнатиот процес (Risher, Optometry, LAST 2004). Плазматското ниво на лутеин расте правопропорционално со примената доза. Тоа достигнува највисока концентрација при внесување на 20 mg дневно. Но само лутеинот не е доволен за целосна заштита на очите- неопходно е и високо количество на зеаксантин. Затоа Околут Дуо содржи високо количество на лутеин и зеаксантин.Што содржи Околут Дуо ?Секоја растителна капсула содржи чист лутеин 20mg и зеаксантин 1500 µg.Кога да се користи Околут дуо ?Кога веќе настанало оштетување на видот и или постојат ризични фактори, т.е. Кога се потребни високи дози на лутеин и зеаксантин Околут дуо се користи како помош при :- макуларна дегенерација катаракта – пред и постоперативно синдром на копјутерско око, уморени очи, кратковидост, нарушена острина на видот и ноќен вид пигментен ретинит- висок ризик од очни заболувања – дијабет, пушење и возраст над 50 години.Како да го користиме Околут Дуо ?По една капсула дневно после јадење.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 3000 денари 
 • За нарачки под 3000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.