11 ја следат оваа компанија


DERMABLEND Корективна течна пудра SPF 35 - нијанса 35 30 ml

1660 ден.

Преостанато време

Шифра:

VCHY-88

Опис

Совршено покривање 16 часа, чувство на „гола кожа”. Мат ефект. За жени кои сакаат да ги покријат малите до умерени неправилности на кожата (нерамномерен тен, подочњаци, црвенило, лузни итн.). Нејзината хипоалергена формула со висока толеранција е тестирана под дерматолошки надзор на чувствителна кожа. Некомедогено, без мирис, SPF 35. 24 часовна хидратација. Формулата на корективна течна пудра за лице Dermablend спојува висока концентрација на пигмент за оптимално покривање и голема впивачка и лесна текстура која на кожата и дава природен изглед и чувство на пријатност во текот на целиот ден. Во контакт со епидермисот текстурата станува потечна а пигментот на боја се распределува по целата површина и потполно ги прикрива неправилностите на кожата, а притоа не се создаваат грутки или впечаток на сува маска.Оваа пудра ви нуди тројно делување: висока моќ на покривање 16 часа + природен изглед на убавина + оптимално чувство на пријатност: 24 часовна хидратација.1. 30% концентрација на пигмент за совршена покривност2. Пигменти „soft-focus”, кои ги прекриваат неправилностите и така создаваат убава кожа како и класичните пудри за лице 3. Збогатена со глицерин и етерични масла од растително потекло, кои ја прават нежна, течна и пријатна. Во допир со топла кожа се претвора во флуид, а нејзината текстура создава тенок слој без нагласување на брчките и без да остави траги на масен сјај на кожата. Тенот е во потполност воедначен со природен ефект на „гола кожа”.Неправилностите на кожата се покриени веднаш без траги или грутки. Тенот е воедначен и сјаен, кожата е еластична и изгледа природно, со чувство на пријатност. Без ефект на маска.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 3000 денари 
 • За нарачки под 3000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.