11 ја следат оваа компанија


FLUOR PROTECTOR гел 20gr

785 ден.

Шифра:

IVKLR-1
Катeгории:

Опис

Гел за заштита со флуор Fluor Protector Gel содржи флуор, калциум и фосфат. Овие состојки ги штитат забите, ја поправаат и зајакнуваат оштетената структура на забите. • Ксилитолот го инхибира растот на кариогените бактерии. • Провитаминот Д-пантенол делува смирувачки за непцата и мукозната мембрана, што придонесува за општото здравје на забите и усната шуплина. Кога се користи во домашни услови, Fluor Protector Gel го надополнува заштитниот слој на забите. ИНДИКАЦИИ • Заштита од забен кариес, ерозија на заб и пародонтална болест • За пациенти со чувствителни заби • За пациенти кои консумираат кисела храна • За пациенти кои имаат сува уста • За пациенти кои се подложени на ортодонтски третман • За пациенти со висок ризик од кариес • За пациенти на кои професионално им се чистеле забите • За пациенти со чувствително ткиво пери-импланти • За пациенти на кои им се избелени забите Предности Калциум + 1450 ppm флуорид + фосфат ги штити забите од напади на киселина. Ксилитолот го инхибира растот на кариогените бактерии • Неутрална pH вредност • Трикратна формула за оптимална нега на забите • Оптимална дистрибуција на проблематичните области поради неговата мазна конзистентност • Свежото чувство во устата обезбедува континуирана употреба

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 3000 денари 
 • За нарачки под 3000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.