11 ја следат оваа компанија


img

- 12%

MAXMEDICA РЕХИДРО МАКС/10 ќеси

45 ден.

40 ден.

Шифра:

MXMDC-33

Опис

Рехидро Макс е прашок за глукозно-електролитен прашок со додаток на пробиотици Saccharomyces boulardii наменети за подготовка на раствори за рехидратација на деца и возрасни и обновување на цревната микрофлора. Неговата употреба се препорачува при лесна до умерена дехидратација, проследена со дијареја и / или повраќање. Бидејќи најчести причини за дехидратација се акутната дијареа, како последица на вирусни и бактериски инфекции кои значително го нарушуваат балансот во цревната микрофлора и имунитет, Рехидро Макс е идеална формула за замена на течности и електролити, воспоставена рамнотежа во цревната микрофлора и зајакнување на имунитетот.Рехидро Макс содржи препорачана доза на гликоза и електролити за деца, во согласност со препораките на Европската асоцијација на гастроентеролози, хепатолози и нутриционисти (ESPGHAN).Saccharomyces boulardii како голема молекула има способност да врзува значителен број патогени бактерии и нивните токсини, да ја забрза нивната елиминација од телото и на тој начин да спречи нивно задржување во цревата и врзување со цревниот епител (дополнително придружено со симптоми како непријатност и абдоменална болка, гадење, дијареја). На тој начин се воспоставува рамнотежа во цревната микрофлора, во која преовладуваат добрите бактерии важни за зачувување на имунитетот. Како пробиотичка габа, таа е отпорна на дејство на антибиотици, може да се користи дури и за време на антибиотска терапија, а нејзиниот ефект нема да биде ослабен.ИндикацииПримена на Рехидро Макс прашокот се препорачува:За надополнување на течности и електролитиЗа воспоставување баланс во цревната флораСо цел зајакнување на имунитетот на цреватаНачин на употреба:Доенчиња (од 2 месеци), деца, возрасни: Растворете ја содржината на една кесичка во 200 ml флаширана или зовриена и изладена на вода на собна температура. Се дава во мали количини во интервали од 5-10 минути (со лажица или голтка од шише или чаша).Користете го подготвениот раствор во рок од 24 часа.Не додавајте шеќер и / или засладувачи во растворот.Во зависност од степенот на дехидратација, се препорачува да се користат 1-2 кесички дневно.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 1000 денари 
 • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.