11 ја следат оваа компанија


img

- 12%

MK-7 Vitamin K-2 100 mcg / 60 капсули

1720 ден.

1514 ден.

Шифра:

TRMX-35

Опис

Витаминот К е добро познат по својата улога во синтезата на голем број фактори за коагулација на крвта и е исто така е важен за формирање на силни, здрави коски. MenaQ7® MK-7 е уникатна без соја, биодостапна форма на витамин К-2 која игра клучна улога во артериското здравје преку нејзината способност за поддршка на соодветен метаболизам на калциум во крвните садови и артериите.Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови (особено антикоагулантни лекови како што се варфарин, Coumadin®, хепарин) или имате некаква медицинска состојба.Витаминот К претставува витамин растворлив во масти и најпознат по тоа што го потикнува згрутчувањето на крвта. Неопходен е за изградба на коските, превенција од срцеви болести и важен е за многу телесни процеси.Истражувањата покажуваат дека витаминот К е многу важен за адекватно ниво на витамин Д и доколку еден од овие два витамини недостасува, нема да работат како што треба.Повеќето витаминот К го внесуваат преку храната но тоа не е доволно за да се заштитиме од некои здравствени проблеми. Кога не се внесува соодветна количина на витамин К, може да дојде до:Промени во артериите, кардиоваскуларни болести и проширени вениОстеопорозаРак на простата, бели дробови, црн дроб и леукемијаПаѓање на забитеИнфекции како што е пнеумонија

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 1000 денари 
 • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.