11 ја следат оваа компанија


img

- 12%

NEM

1550 ден.

1364 ден.

Шифра:

PHNV-5

Опис

NEM® капсулите можат да помогнат кај:• Подобрување на подвижноста на зглобовите• Олеснување на болни состојби асоцирани со заболувања на зглобовитеNEM® капсулите содржат мембрана од лушпа од јајце во прав која е природен извор на протеини, природен глукозамин, природен хондроитин сулфат, природна хијалуронска киселина и природен колаген тип I. Мембраната од лушпа од јајце содржи идентични компоненти како и човековите зглобови, што претставува корисен извор на хранливи материи за постојано обновување на ʼрскавицата и врзивното ткиво, одржување на здравјето на зглобната ʼрскавица и околните ткива. Научните испитувања потврдиле дека изолираната мембрана од лушпата од јајце може да помогне во одржување на здравјето на зглобовите, па се препорачува кај пациенти кои имаат тегоби со зглобовите проследени со болка, отежната подвижност, укоченост и намалена функција. Редовното земање на NEM® капсули во тек на 7 до 10 дена, може да помогне во подобрување на подвижноста на зглобовите и олеснување на болните состојби кај зглобовите. NEM® капсулите се препорачуваат за одржување на здравјето на зглобовите и како дополна на исхраната кај тегоби со зглобовите проследени со болка, ограничена подвижност и укоченост.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 1000 денари 
 • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.