11 ја следат оваа компанија


OsteoK2

660 ден.

Шифра:

PHNV-6

Опис

OsteoK2® е единствена формулација која покрај калциум и витамин D3 содржи MenaQ7TM, патентиран екстракт од јапонска ферментирана соја Natto, којшто содржи најголема количина на природен витамин К2. Калциумот е минерал неопходен за раст и зацврстување на коските, а витаминот D3 овозможува ресорпција на калциумот од цревата. Улогата на витаминот К2 во одржување на здравјето на коските, но и на крвните садови проучувана е во текот на последните две децении. Познато е и докажано дека витаминот К2 е неопходен за правилно искористување на ресорбираниот калциум и неговото потполно вградување во коските. Витаминот К2 спречува создавање на калцификати во крвните садови, ʼрскавицата и меките ткива, кои во најголема мера настануваат кај лица кои континуирано земаат суплементи со калциум и витамин D3. Витаминот К2 е неопходен за активација на протеините потребни за врзување на калциумот и негово правилно искористување – Osteokalcin и MatrixGla протеини. Доколку овие протеини не се активирани не можат да го врзат калциумот. Витаминот К2 делува како кофактор во процесот на активација на протеинот Osteokalcin кој го врзува калциумот и потполно го вградува во хидроксиапатит-неоргански матрикс на коските. Додека активираниот MatrixGla протеин го врзува калциумот и го чисти од крвните садови и меките ткива. OsteoK2® се препорачува на сите лица во средно и старо животно доба, посебно кај жените, за цврсти и здрави коски и здрави крвни садови.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна достава за нарачки над 1000 денари 
 • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 150 денари
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 253 688; 02 2 445 935
 • Види ја продавницата на "Ani Farm" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Anni Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.