8 ја следат оваа компанија


Saltwater Sensitive Toothpaste 75ml

259 ден.

Шифра:

DRHS-34
 • DNA Anni Farm Pharmacy, Boulevard Jane Sandanski, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  072 253 688 ; 02 2 445 935

  prodazba@annifarm.com.mk

Опис

Паста за заби од лимон и солНежно ги чисти чувствителните забиDr. Hauschka пастата за заби од лимон и сол обезбедува нежно, но темелно чистење на устата и забите. Формулацијата комбинира минерална солена вода, морска сол и растителни екстракти со природни чистачки агенси за нежно отстранување на плакот и заштита на чувствителните заби. Минералната солена вода од spa-градот Bad Dürrenberg и морската сол добиена со природна, традиционална екстракција го стимулираат природното лачење плунка, ги неутрализираат штетните киселини и ја поддржуваат повторната минерализација на забите. Водата од детелина камењарка ја зајакнува оралната мукоза. Антимикробните есенцијални масла од жалфија, мајчина душица и лимон се грижат за усната шуплина и обезбедуваат свеж здив. Пастата од лимон и сол ги зајакнува непцата и штити од крварење. Ефективноста на производот е клинички докажана. Ова свежа паста за заби не содржи дополнителни флуориди или сурфактанти. Следејќи ги хомеопатските препораки, исто така не содржи пеперминт или ментол.

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Ani Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.