8 ја следат оваа компанија


Vitamin C + Zn Direkt

210 ден.

Шифра:

PHNV-4
 • DNA Anni Farm Pharmacy, Boulevard Jane Sandanski, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  072 253 688 ; 02 2 445 935

  prodazba@annifarm.com.mk

Опис

Витамин Ц Директ со цинк е додаток во исхраната кој на брз и едноставен начин обезбедува на организмот корисно дејство на витамин Ц и цинк.Силните антиоксидантни својства на витаминот Ц и цинкот допринесуваат за јакнење на имунитетот и отпорноста на организмот. Витамин Ц Директ со цинк се препорачува како секојдневен додаток на исхраната во тек на целата година, како подршка на имуниот систем во борба со алергиите. Витамин Ц и цинк во комбинација, позитивно влијаат на создавањето и зачувувањето на колагенот, важен елемент за изградба на ‘рскавицата и коските, но и за здрав и убав изглед на кожата, косата и ноктите.Позитивни аспекти на синергијата на витамин Ц и цинк се огледуваат во:• Подобро врзување на железото во организмот што е важно за сите оние кои имаат проблем со анемиите• Одржување на нормален вид кај човекот• Подобрување на плодноста и подобрата репродуктивна способност• Создавање на повеќе енергија, а помалку исцрпеностТокму овој облик на витамин Ц и цинк овозможува нивна подобра асорпција и поефикасно делување на добрата општа состојба на организмот.

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локацијата на "Ani Farm" во Т.Ц Капитол
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

За нас

Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје:
- ДНА Анни Фарм Хром - ул. Исаија Маџовски бр. 44
- ДНА Анни Фарм Аеродром - Капитол Мол приземје

Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ - Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби.

Цел

Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент.
Подобро да спречиш, а не да лечиш.

Визија

Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм.

Мисија

Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.