Ослободете се од целулитот! 50% попуст на пакет од 5 антицелулитни масажи во La Vita - Em во вредност од 2500 ден. по цена од 1250 ден.

Цена

1250 ден.

Вредност

2500 ден.

Попуст

50%

Заштеда

1250 ден.

Преостанато време

 • Методија Шаторов Шарло 26/1, Скопје

  Одведи ме таму

  078 450 713

  lavitaem@gmail.com

Добивате

Пакет од 5 антицелулитни масажи (времетраење: 30 мин.)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 27.10.2020 до 02.12.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на телефон или вибер 078 450 713
 • Понудата важи за жени

Опис

МЕДИЦИНСКА МАСАЖА
Медицинската масажа е метод во физикалната терапија при која што се користи серија на систематски движења кои делуваат на кожа, поткожно ткиво и мускулатура. Медицинската масажа се изведува со раце за директно или индиректно дејствување на мускулниот и нервниот систем, како и за циркулација на крвта и лимфата. Поради хиперемијата, кожата после масажата добива изглед на затегнатост и еластичност. Медицинската масажа ја подобрува циркулацијата, го подобрува снабдувањето на телото со кислород и хранливи материи и ги елиминира штетните материи од метаболизмот, како и јаглерод диоксидот од крвта. Може да се користи како примарна терапевтска интервенција или како додаток на други терапевтски техники. Терапевтски индикации за медицинска масажа:
 • Намалување на грчеви во мускулите
 • Подобрување на протокот на крв
 • Намалување на болката во мускулите и вкочанетост
 • Превенција или елиминација на миогелоза (млечна киселина во мускулите)

За компанијата

Во модерно опремен простор и топол амбиент La Vita - Em овозможува максимално задоволување на сите потреби и барања од страна на секој клиент или пациент во областа на физикалната медицина и убавината.

Зошто La Vita - Em?

Сертифициран тим - Нашиот тим е составен од висококвалификуван дипломиран физиотерапевт кој исто така има и долгогодишно искуство и врвно знаење во областа на козметологијата.

Хигиена - Опрема за еднократна употреба, персонализирана за лојални клиенти.

Приватност - Вниманието е посветено само на вас.

Најсовремена апаратура - BTL (Велика Британија) - апарат кој користи комбинирана физикална терапија. Најсовремени апарати со соодветни обуки за истите.

Врвен квалитет - Во нашиот центар се користат производи од природна или медицинска козметика како што се: Bioderma, Victoria Vynn, Babor и Depileve.

Искуство - Третманите ги извршува стручно лице со долгогодишно искуство.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.